Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUS ›  PRZYCHODNIA ›  Poradnie specjalistyczne

Poradnie specjalistyczne

Rozwój wiedzy medycznej na przestrzeni wieków, a szczególnie w ciągu ostatniego stulecia, zaowocował powstaniem licznych specjalizacji medycznych – obecnie pacjentom Centrum Medycznego Salus Kłodzko, Nowa Ruda, Duszniki-Zdrój i Bożków oferujemy łatwy dostęp do wielu z nich. Możliwość zasięgnięcia opinii wielu specjalistów w jednym ośrodku medycznym ułatwia postawienie diagnozy i skraca czas terapii, umożliwiając szybki powrót do zdrowia.

Lekarze specjaliści CM Salus służą pomocą w ramach kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatnie, gdy pomoc taka wynika z indywidualnych potrzeb pacjenta. Precyzują wstępne rozpoznania i, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, doradzają w sytuacjach trudnych lub złożonych. Dzięki wzajemnej współpracy obraz rozpoznania staje się pełny, a prowadzone leczenie bardziej skuteczne.

Specjaliści w CM Salus

W 5 przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju i Bożkowie pacjenci mogą korzystać z pomocy specjalistów w 25 poradniach specjalistycznych. Na stronie z pełnym wykazem poradni specjalistycznych CM Salus szybko znajdziecie informację, w których przychodniach przyjmują nasi lekarze, a poniżej krótko podpowiadamy, jakimi problemami medycznymi zajmują się specjaliści w poszczególnych poradniach.

 • Poradnia alergologiczna

  Poradnia alergologiczna CM Salus w Kłodzku to zespół doświadczonych specjalistów, zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem dzieci i dorosłych, cierpiących na choroby o podłożu alergicznym.

 • Poradnia chirurgiczna

  W ramach poradni chirurgicznej CM Salus nasi lekarze służą pomocą pacjentom w zakresie podstawowej diagnostyki i leczenia w trybie ambulatoryjnym schorzeń chirurgicznych, kwalifikują do leczenia szpitalnego, konsultują i opiekują się nimi po leczeniu operacyjnym.

 • Chirurgia urazowo-ortopedyczna

  Specjaliści poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej CM Salus to wysoko wykwalifikowani lekarze, których głównym zadaniem jest diagnozowanie oraz zachowawcze leczenie schorzeń układu kostno-stawowego, będących wynikiem wad wrodzonych lub nabytych, urazów oraz chorób.

 • Poradnia dermatologiczna

  Lekarze poradni dermatologicznej CM Salus zajmują się diagnozowaniem, leczeniem oraz zapobieganiem nawrotom chorób skóry, włosów i paznokci, a także terapią chorób ogólnoustrojowych, objawiających się zmianami skórnymi.

 • Poradnia dietetyczna

  Specjaliści poradni dietetycznej CM Salus koncentrują się na diagnostyce i leczeniu zaburzeń żywienia (bulimia, anoreksja, nietolerancje, alergie itd.), nadwagi i niedożywienia, a także pomocy osobom cierpiącym na choroby, których wymagają stosowania specjalnej diety.

 • Poradnia endokrynologiczna

  Endokrynologia zajmuje się zaburzeniami funkcjonowania układu hormonalnego oraz leczeniem pacjentów, u których rozpoznano problemy zdrowotne związane z działaniem wydzielających hormony gruczołów dokrewnych.

 • Poradnia gastrologiczna

  Gastroenterolodzy CM Salus zajmują się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju problemów z układem pokarmowym. Podczas konsultacji wykonują lub zlecają niezbędne badania, takie jak gastroskopia, kolonoskopia, badania USG jamy brzusznej i badanie RTG jamy brzusznej z kontrastem.

 • Poradnia hematologiczna

  Poradnia hematologiczna CM Salus Kłodzko zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób krwi i układu krwiotwórczego. Specjalista hematolog pomaga pacjentom cierpiącym na zaburzenia hematologiczne: anemie, skazy krwotoczne, nowotwory krwi, zaburzenia krzepnięcia krwi itp.

 • Poradnia ginekologiczno-położnicza

  Ginekolodzy CM Salus, wspierani przez zgrany zespół położnych środowiskowych, to znakomici specjaliści z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób żeńskiego układu płciowego, zapewniający także kompleksowe wsparcie i pomoc w czasie planowania ciąży i samego jej trwania, porodu i połogu.

 • Poradnia kardiologiczna

  W poradni kardiologicznej CM Salus koncentrujemy się na profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób i wad układu sercowo-naczyniowego. Wykonujemy szereg badań diagnostycznych serca i układu krążenia, m.in. echo serca, EKG serca, Holter EKG i RR, próby wysiłkowe.

 • Poradnia laryngologiczna

  Specjaliści otolaryngologii zajmują się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką problemów zdrowotnych głowy i szyi, w szczególności chorobami i wad ucha, krtani, nosa i gardła, ale także kości skroniowych, zatok przynosowych, jamy ustnej, przełyku, tchawicy i oskrzeli.

 • Poradnia logopedyczna

  Poradnia logopedyczna CM Salus prowadzi terapię pacjentów w każdym wieku, którzy z różnych przyczyn borykają się z problemami w komunikacji werbalnej, zaburzającymi rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dzieci oraz codzienne normalne funkcjonowanie dorosłych.

 • Poradnia nefrologiczna

  Nefrologia to dział medycyny poświęcony diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób układu moczowodowo-pęcherzowego, w szczególności nerek. Nefrolodzy prowadzą przede wszystkim terapię farmakologiczną, nadzorują również tzw. leczenie nerkozastępcze, czyli dializowanie pacjentów.

 • Poradnia neurochirurgiczna

  Zadaniem neurochirurgów jest rozpoznawanie i leczenie chorób układu nerwowego. Lekarze tej specjalizacji zajmują się takimi problemami, jak urazy i nowotwory mózgu, kręgosłupa i rdzenia kręgowego, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, dyskopatie, choroba Parkinsona, padaczka, wodogłowie, zespoły cieśni i neuralgia nerwu trójdzielnego.

 • Poradnia neurologiczna

  Lekarze poradni neurologicznej CM Salus specjalizują się w diagnozowaniu i terapii schorzeń układu nerwowego oraz terapii skutków urazów głowy, szyi, tułowia i kończyn, a także infekcji, zatruć oraz innych chorób, jak cukrzyca czy alkoholizm.

 • Poradnia okulistyczna

  Poradnia okulistyczna CM Salus, dzięki doświadczonym specjalistom i sprzętowi wysokiej klasy, skutecznie pomaga cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia i wady wzroku. Nasi lekarze służą pomocą dzieciom i dorosłym, umiejętnie dopasowując metody diagnostyczne i terapeutyczne do wieku pacjentów.

 • Poradnia onkologiczna

  Onkolodzy CM Salus to wysoko wykwalifikowani specjaliści od profilaktyki, diagnozowania i leczenia chorób nowotworowych. Po zdiagnozowaniu choroby planują cały proces leczenia, wybierając najskuteczniejsze w danym przypadku metody i na bieżąco modyfikując przebieg terapii.

 • Poradnia optometryczna

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 • Poradnia psychiatryczna

  Poradnia psychiatryczna CM Salus zajmuje się terapią szeregu zaburzeń psychiatrycznych, m.in. schizofrenii, depresji, nerwic, manii prześladowczych, choroby afektywnej dwubiegunowej, anoreksji i bulimii, uzależnień, a także leczeniem zespołu stresu pourazowego, chorób zawodowych i zaburzeń emocjonalnych. W CM Salus prowadzimy też Dzienny Oddział Psychiatryczny, czyli formę długoterminowego leczenia dla pacjentów bez wskazań do leczenia całodobowego.

 • Poradnia psychologiczna

  Nasza poradnia psychologiczna to wykwalifikowany zespół terapeutów, którzy oferują szeroki zakres pomocy w przypadku zaburzeń o charakterze emocjonalnym i psychologicznym u dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadząc terapie zarówno indywidualne, jak i grupowe.

 • Poradnia pulmonologiczna

  Poradnia pulmonologiczna specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu oddechowego dzieci i dorosłych, m.in. astmy oskrzelowej, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, zapalenia oskrzeli i oskrzelików, zapalenia płuc, gruźlicy i mukowiscydozy. Pulmunolodzy CM Salus zajmują się też rozpoznawaniem i terapią obturacyjnego bezdechu śródsennego.

 • Poradnia reumatologiczna

  Lekarze poradni reumatologicznej koncentrują się na diagnostyce, leczeniu i zabieganiu schorzeniom o charakterze reumatycznym kości i stawów. Reumatolodzy przygotowują również chorych do zabiegów w trybie ambulatoryjnym i leczenia szpitalnego oraz leczenia sanatoryjnego i klinicznego,  a także zapewniają pacjentom opiekę podczas rehabilitacji.

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Zasady korzystania

Zgłaszając się do poradni specjalistycznej w ramach NFZ, należy przedstawić – oprócz potwierdzenia prawa do świadczeń – ważne skierowanie. Jest ono dokumentem wymaganym przy dostępie do badań diagnostycznych oraz świadczeń realizowanych w zakresie:

› ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
› leczenia szpitalnego,
› leczenia uzdrowiskowego,
› rehabilitacji leczniczej,
› opieki nad przewlekle chorymi.

Skierowaniem do lekarza specjalisty nie jest karta informacyjna z leczenia szpitalnego, izby przyjęć, czy szpitalnego oddziału ratunkowego. Jeżeli w karcie informacyjnej wskazana jest kontynuacja leczenia, skierowanie powinien wystawić lekarz prowadzący leczenie pacjenta w szpitalu.

Uwaga! Na podstawie jednego skierowania można zarejestrować się tylko w jednej placówce udzielającej świadczeń w danym zakresie. Pacjenci, którzy wymagają więcej niż jednej konsultacji specjalistycznej z danej przyczyny, przedstawiają skierowanie tylko przy pierwszorazowym zgłoszeniu się do wybranej poradni specjalistycznej.

Skierowanie nie jest wymagane do następujących lekarzy specjalistów:

› ginekologa i położnika,
› onkologa,
› psychiatry,
› wenerologa,
› dentysty.

Skierowania nie muszą także przedstawiać następujące osoby korzystające z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej:

› inwalidzi wojenni i wojskowi,
› osoby represjonowane,
› kombatanci,
› niewidome cywilne ofiary działań wojennych,
› chorzy na gruźlicę,
› zakażeni wirusem HIV,
› w zakresie badań dawców narządów,
› uzależnieni od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych – w zakresie lecznictwa odwykowego,
› uprawnieni (żołnierze lub pracownicy) oraz weterani – w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, przeprowadzić fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.