Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM REHABILITACJIKonsultacje fizjoterapeutyczne

Konsultacje fizjoterapeutyczne

W ramach fizjoterapii w Centrum Medycznym Salus zapraszamy do skorzystania ze specjalistycznych konsultacji fizjoterapeutycznych. Takie spotkania zalecane są szczególnie przed rozpoczęciem rehabilitacji, gdyż ich celem jest przede wszystkim przeanalizowanie posiadanej przez pacjenta dokumentacji medycznej (zdjęcia RTG, wyniki badań USG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, karty informacyjne ze szpitali i sanatoriów itp.), szczegółowy wywiad, a także wstępna diagnostyka i funkcjonalna ocena stanu pacjenta. Dzięki pozyskanym w ten sposób informacjom fizjoterapeuta jest w stanie ocenić stopień i zakres uszkodzeń tkanek, będących skutkiem choroby lub urazu, a następnie wspólnie z pacjentem omówić najważniejsze założenia i cele terapii oraz zaproponować możliwie najlepszy program rehabilitacji, uwzględniający aktualny stan, potrzeby i możliwości pacjenta.

Konsultacje na dalszych etapach rehabilitacji służą z kolei ocenie skuteczności podjętych form fizjoterapii i dokonaniu na tej podstawie ewentualnych zmian w procesie leczenia.

Jeśli podczas konsultacji fizjoterapeuta zdiagnozuje inne problemy, oprócz tego, z którym zgłosił się do niego pacjent, może zasugerować wykonanie dodatkowych badań lub uzupełniającą wizytę u innego specjalisty. Każdy pacjent otrzymuje ponadto instrukcje do samodzielnego, systematycznego realizowania określonych działań terapeutycznych w domu oraz zalecenia dotyczące doboru zaopatrzenia ortopedycznego. Fizjoterapeuta z pewnością znajdzie także czas, żeby odpowiedzieć na pytania nurtująće pacjentów, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i ewentualne obawy związane z terapią.

Konsultacje fizjoterapeutyczne są również polecane osobom zdrowym i w pełni sprawnym, które chcą profilaktycznie poddać ocenie funkcjonalnej swój aparat ruchu i uzyskać wskazówki, jak zachować dobrą formę i sprawność fizyczną, jak uchronić się przed chorobami i urazami w związku z wykonywaną pracą, jak przygotować organizm do uprawiania sportu lub zapobiec niepożądanym zmianom wynikającym z upływu czasu i siedzącego trybu życia.

Na konsultacje najlepiej założyć wygodne, luźne ubranie, które nie będzie krępowało ruchów i pozwoli fizjoterapeucie swobodnie wykonać niezbędne testy diagnostyczne.

Konsultacje ze specjalistą fizjoterapii dostępna są dla pacjentów w placówce CM Salus w Kłodzku (ul. Łąkowa 5).

Umów się na konsultacje

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych