Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia okulistyczna

Poradnia okulistyczna

Poradnia okulistyczna Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, dzięki doświadczonym specjalistom i sprzętowi wysokiej klasy, pomaga cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia i wady wzroku. Okuliści w Kłodzku służą pomocą zarówno dzieciom, jak i dorosłym, umiejętnie dopasowując metody diagnostyczne i terapeutyczne do wieku pacjentów. Nasi specjaliści leczą najczęściej różnego rodzaju zapalenia spojówek, zespół suchego oka, zapalenia gruczołu i kanalika łzowego, choroby gałki ocznej (bielmo, zaćmę, zapalenie rogówki) i oczodołu (jaskrę, zapalenie oczodołu), zapalenie nerwu wzrokowego, a także choroby powiek, w tym różne formy zmian nowotworowych (rak kolczystokomórkowy, rak podstawnokomórkowy itp.). Okuliści w Kłodzku skutecznie pomagają również osobom z takimi wadami, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, prezbiopia i zez.

Podczas wizyty okulistycznej pacjent poddawany jest badaniom wzroku, które pozwalają precyzyjnie zdiagnozować problem. W razie potrzeby lekarz może zlecić badania dodatkowe lub konsultacje z innymi specjalistami. W przypadku wad wzroku najczęstrzym sposobem ich usuwania jest przepisanie szkieł korekcyjnych (okularowych lub soczewek kontaktowych), w przypadku chorób zwykle potrzebna jest kuracja farmakologiczna lub leczenie operacyjne.

Zachęcamy do regularnych wizyt u okulistów Centrum Medycznego Salus na badaniach profilaktycznych, dzięki którym można wcześnie wykryć i zapobiegać wielu poważnym chorobom, takim jak jaskra, zaćma czy nowotwory oczu i powiek.

Gdzie w CM Salus przyjmuje okulista: Kłodzko

W poradni okulistycznej Centrum Medycznego Salus w Kłodzku zatrudnieni są lekarze, posiadający specjalizację w zakresie okulistyki, czyli dziedziny nauki, zajmującej się budową, czynnościami, rozpoznawaniem schorzeń i leczeniem oczu. Okuliści w Kłodzku zajmują się zarówno profilaktyką chorób oczu, jak również ich diagnostyką oraz ustalaniem procesu terapeutycznego.
Okulista jest zazwyczaj pierwszą osobą, do której zwracamy się w przypadku problemów z oczami lub też z samym widzeniem. Za pomocą stosownych badań dostępnych na miejscu – w poradni okulistycznej w Kłodzku, lekarz diagnozuje przyczynę naszego złego samopoczucia czy też niekomfortowego widzenia oraz wdraża odpowiednie leczenie. Za pomocą badania komputerowego, czyli badania autorefraktometrem, okulista w Kłodzku może określić także, w przybliżeniu, stopień zaburzeń ostrości widzenia oraz moc przyszłych soczewek okularowych. 

W poradni okulistycznej w Kłodzku lekarze dysponują zaawansowanym sprzętem diagnostycznym umożliwiającym przeprowadzenie szeregu szczegółowych badań, m.in. takich jak: OCT, czyli tomografia komputerowa dna oka.

Dobór odpowiedniej korekcji to zadanie dla optometrysty, także przyjmującego w Kłodzku, który specjalizuje się w badaniu wad wzroku. To zawód autonomiczny i regulowany, należący do systemu ochrony zdrowia, aczkolwiek odmienny od okulisty. Optometrystą może zostać osoba, która ukończyła studia dzienne lub podyplomowe z zakresu optometrii. Jego kwalifikacje możemy sprawdzić np. na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki, gdzie publikowany jest wykaz specjalistów, którzy posiadają Numer Optometrysty, przyznawany wyłącznie tym, którzy posiadają dyplom uczelni wyższej, potwierdzający kwalifikacje optometrysty. Optometrysta nie jest zatem lekarzem i nie zajmuje się leczeniem schorzeń układu wzrokowego, posiada jednak wiedzę w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenia w pomoce wzrokowe, a także rehabilitacji układu wzrokowego. Potrafi również wstępnie zdiagnozować schorzenia oczu i zasugerować pacjentowi konieczność odbycia badania u okulisty. Optometrysta przyjmujący w Kłodzku, dobierając soczewki okularowe, nie skupia się jedynie na ich mocy, lecz wykonuje szereg testów, pozwalających na profesjonalne doradztwo z uwzględnieniem komfortu widzenia pacjenta. 

Wyposażeni w receptę wystawioną przez okulistę lub optometrystę, możemy udać się do salonu optycznego Okulary.Expert w Kłodzku, gdzie dobierzemy idealne dla nas okulary (asortyment możemy przeglądać i zamawiać także poprzez stronę internetową Okulary.Expert). To optyk zamówi odpowiednie soczewki okularowe i zamontuje je w wybranych przez nas oprawach. Optyk obsługujący w Salonie Optycznym służyć pomocą w doborze opraw, pomaga dopasować je do kształtu twarzy klienta, zwraca uwagę na odległość między soczewką a okiem, kontroluje kąt pochylenia soczewek i długość zauszników. Sposób wykonania okularów jest bardzo ważny, najmniejszy bowiem błąd na tym etapie może zniweczyć całą pracę poprzedników. Dobre salony optyczne, takie jak salon mieszczący się w Centrum Medycznym Salus przy ul. Zawiszy Czarnego 2 w Kłodzku, współpracują zarówno z okulistami, jak i wykwalifikowanymi optometrystami. 

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.