Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej

Chirurgia urazowo-ortopedyczna

Specjaliści poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej CM Salus to wysoko wykwalifikowani i doświadczenie lekarze, którzy zajmują się przede wszystkim udzielaniem konsultacji i porad, diagnozowaniem oraz zachowawczym leczeniem schorzeń układu kostno-stawowego, które są wynikiem wad wrodzonych lub nabytych, urazów oraz chorób.

Do schorzeń najczęściej leczonych w naszej poradni należą: zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, urazy narządu ruchu (skręcenia, zwichnięcia, złamania), choroba zwyrodnieniowa stawów, uszkodzenia stawów, ścięgien i innych tkanek miękkich, deformacje w obrębie stóp i rąk.

CM Salus oferuje pacjentom poradni chirurgiczno-urazowej kompleksową opiekę – nasi specjaliści mają do dyspozycji niezbędny sprzęt diagnostyczny, umożliwiający prawidłowe rozpoznanie problemu i postawienie właściwej diagnozy. Pacjenci poradni mogą na miejscu wykonać zlecone przez lekarzy badania w pracowniach RTG i USG, a także kontynuować leczenie poprzez zabiegi rehabilitacyjne pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Nasi specjaliści przygotowują i kwalifikują pacjentów do operacji, a także prowadzą chorych po zabiegach operacyjnych.

Gdzie w Centrum Medycznym Salus przyjmuje chirurg-ortopeda: Kłodzko, Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie, Duszniki-Zdrój

Dużym ułatwieniem dla pacjentów poradni jest ponadto możliwość zaopatrzenia się w niezbędny sprzęt ortopedyczny w działającym w budynku CM Salus w Kłodzku, dobrze zaopatrzonym sklepie medyczno-ortopedycznym.

Nowoczesna ortopedia w Centrum Medycznym Salus

Konsultacje specjalistyczne

Ambulatoryjna ortopedia jest jedną z podstawowych specjalności lekarskich Centrum Medycznego Salus. Skupia się na diagnostyce i leczeniu zachowawczym schorzeń układu ruchu, jego wad wrodzonych i nabytych, zapaleń, zakażeń, oraz uszkodzeń i zmian pourazowych szkieletu, układu wiązadłowo-stawowego oraz mięśni, nerwów i naczyń. Centrum Medyczne Salus Kłodzko, Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie, Duszniki-Zdrój i Bożków oferuje łatwy dostęp do specjalistów ortopedów w celu zasięgnięcia konsultacji, postawienia diagnozy i skrócenia czasu terapii, co za tym idzie umożliwienie pacjentom szybki powrót do zdrowia. Lekarze specjaliści służą pomocą w ramach kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatnie, gdy pomoc taka wynika z indywidualnych potrzeb pacjenta. Innowacyjna diagnostyka, precyzyjne rozpoznanie, doświadczenie i możliwość współpracy różnych specjalistów daje pacjentom ortopedycznym możliwość postawienia pełnego i szybkiego rozpoznania oraz prowadzenie skutecznego leczenia.

Iniekcje dostawowe

W ciele człowieka znajduje się wiele stawów: biodrowy, kolanowy, ramienny i wiele innych, które są swojego rodzaju zawiasami pomiędzy dwiema kośćmi. W ich skład wchodzą także chrząstki stawowe, które wyścielają powierzchnie kostne, dzięki którym możliwy jest ruch kości. Ich praca wspomagana jest przez znajdujący się wewnątrz płyn maziowy, a całość otacza torebka stawowa, która ulega stanom zapalnym. Kiedy pojawia się ból, zwyrodnienia, niedobór płynu stawowego w torebce – lekarz ortopeda może zalecić iniekcję dostawową. Iniekcje dostawowe zwane są wiskosuplementacją tj. zastrzykami z syntetycznego odpowiednika kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w organizmie człowieka oraz zastrzyki z lekami np. kortykosteroidami. Metoda ta stanowi alternatywę dla pacjenta przyjmującego preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe doustnie. W  Centrum Medycznym Salus w Kłodzku iniekcje dostawowe przeprowadza się w warunkach porady ambulatoryjnej. Podawane są przez doświadczonych specjalistów w odstępach 7-14-dniowych, powtarzanych od  trzech do pięciu razy. Dzięki takiej terapii poprawia się sprężystość stawu, wzrasta elastyczność płynu stawowego, a co najważniejsze niweluje się uporczywy ból. Przed wykonaniem iniekcji dostawowych skóra pacjenta zostaje dokładnie zdezynfekowana, a następnie za pomocą cienkiej igły podawany jest do stawu lek. W niektórych przypadkach iniekcje dostawowe przeprowadza się pod kontrolą RTG np. w przypadku podawania leków do stawów kręgosłupa. Zabieg iniekcji dostawowych trwa około 15 minut. Powoduje wzrost lepkości i elastyczności płynu stawowego, jego odżywienie oraz zwiększenie poślizgu chrząstki stawowej, co poprawia warunki biomechaniczne samego stawu. Substancja ta zapewnia płynny ruch i zmniejsza tarcie powierzchni stawowych, a jednocześnie jest źródłem związków odżywczych dla chrząstki. Zabiegi wiskosuplementacji zmniejszają dolegliwości bólowe, działają przeciwzapalnie, wpływają na poprawę ruchomości stawów i przywracają komfort życia pacjentów. 

Osocze bogatopłytkowe

Jedną z metod leczniczych układu ruchu w Centrum Medycznym Salus w Kłodzku jest terapia osoczem bogatopłytkowym zwana w skrócie PRP. To zabieg wykorzystujący skondensowane, własne płytki krwi pacjenta, z pewną ilością osocza. Jest ono zasobne w czynniki wzrostu, które pobudzają poddane zabiegowi miejsce do regeneracji tkanek miękkich oraz zrostów kostnych. Dodatkowo pobudza okoliczne fibroblasty do podziałów oraz syntezy kolagenu. Dostarcza, poza tak cennymi płytkami krwi, także sole mineralne, witaminy A, D, E, K, hormony oraz kwasy tłuszczowe. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii wykorzystywane jest w:
– urazach ścięgien, więzadeł i mięśni
– zmianach chorobowych przyczepów ścięgnistych mięśni do kośćca
– chorobach zwyrodnieniowych stawów
– złamaniach i pęknięciach kości
– ostrogach piętowych
– uszkodzeniu stożka rotatorów.

W Centrum Medycznym Salus zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są przeprowadzane odpłatnie, w warunkach ambulatoryjnych. Cena jednego zabiegu wynosi ok. 650 zł. Przygotowanie zabiegu jest procedurą bezpieczną i szybką. Pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi do próbówki i odwirowuje w specjalistycznej wirówce. Powstałe osocze podawane jest pacjentowi dostawowo przez wykwalifikowanych lekarzy. Cały zabieg trwa ok. 30 minut. Dla optymalizacji efektu leczniczego lekarz może zalecić powtórzenie zabiegu do 2-3 razy. 

Komórki macierzyste 

Innowacyjne leczenie z wykorzystaniem komórek macierzystych w Centrum Medycznym Salus w Kłodzku, jest jedną z kilku metod skutecznego leczenia chorób zwyrodnieniowych. Komórki macierzyste uczestniczą w budowaniu każdego żywego organizmu i mogą niezliczoną ilość razy ulegać podziałom. Mają też unikalną zdolność różnicowania się do innych typów komórek oraz samoodnawiania, czyli zastępowania obumarłych komórek nowymi, które przejmują ich funkcję. Dzięki temu za pomocą komórek macierzystych w ortopedii leczymy wszelkie kontuzje sportowe i uszkodzenia stawów związane ze zmianami zwyrodnieniowymi. Ta innowacyjna metoda wykorzystywana jest do wspomagania gojenia złamanych kości, uzupełniania ubytków chrząstki stawowej, leczenia takich dolegliwości, jak: kolano skoczka, czy przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa. Komórki macierzyste stosowane są także w uszkodzeniach mięśni i przy przeciążeniach lub urazach więzadeł.

Jednym z najbogatszych źródeł komórek macierzystych u dorosłego człowieka jest tkanka tłuszczowa. Pobiera się ją od pacjenta w oddziale szpitala jednego dnia Centrum Medycznego Salus w Kłodzku (jednorazowo uzyskuje się nawet 10 milionów komórek). Co ważne, procedura poboru tkanki tłuszczowej jest dla pacjenta praktycznie bezbolesna i wykorzystuje się do tego metodę liposukcji. Tkankę tłuszczową pobiera się najczęściej z okolic brzucha przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie. Zabieg przeprowadzają lekarze o wysokich kompetencjach, z doskonałym przygotowaniem zawodowym i dużą praktyką.  

Usługi w zakresu chirurgii jednego dnia z wykorzystaniem komórek macierzystych w Centrum Medycznym Salus w Kłodzku świadczone są odpłatnie. Przed wykonaniem zabiegu każdy pacjent konsultowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów i przechodzi konieczne badania diagnostyczne.  

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.