Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia psychiatryczna

Poradnia psychiatryczna

Poradnia psychiatryczna Centrum Medycznego Salus zajmuje się udzielaniem porad oraz terapią szeregu zaburzeń psychiatrycznych, m.in. schizofrenii, depresji, nerwic, manii prześladowczych, choroby afektywnej dwubiegunowej, anoreksji i bulimii, uzależnień (m.in. alkoholizmu, narkomanii, nikotynizmu i seksoholizmu) oraz ich skutków (psychoza alkoholowa), a także leczeniem zespołu stresu pourazowego, niektórych chorób zawodowych i  zaburzeń emocjonalnych. W odróżnieniu od psychologów lekarze psychiatrii mogą stosować leczenie farmakologiczne, wypisywać recepty na leki i zwolnienia lekarskie oraz kierować pacjentów na leczenie zamknięte w szpitalu psychiatrycznym. W niektórych przypadkach wraz z leczeniem pacjenta wskazane jest objęcie terapią jego bliskich, zwłaszcza członków rodziny.

W CM Salus prowadzimy również Dzienny Oddział Psychiatryczny, czyli formę długoterminowego leczenia dla pacjentów bez wskazań do leczenia całodobowego, dla pacjentów po pobycie w szpitali jako kontynuacja leczenia oraz dla pacjentów, u których dotychczasowe leczenie ambulatoryjne nie było wystarczające. Na oddział przyjmujemy osoby dorosłe, które doświadczają trudności w codziennym funkcjonowaniu (życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i/lub zawodowym), spowodowanych problemami natury psychicznej, zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń pod postacią somatyczną oraz psychoz. Zadaniem Oddziału jest poprawa funkcjonowania i samopoczucia chorych, redukcja objawów, zapobieganie nawrotom choroby oraz pomoc w powrocie do pełnionych ról społecznych (zawodowych i osobistych). Przyjęcie na oddziału poprzedzają konsultacje na podstawie ważnego skierowania od lekarza psychiatry. Leczenie trwa do 12 tygodni. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Pobyt w Oddziale dla osób ubezpieczonych jest bezpłatny.

Gdzie w CM Salus przyjmuje psychiatra: Kłodzko, Nowa Ruda, Duszniki-Zdrój

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.