Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia psychiatryczna

Poradnia psychiatryczna

Poradnia psychiatryczna Centrum Medycznego Salus zajmuje się udzielaniem porad oraz terapią szeregu zaburzeń i chorób psychicznych. W odróżnieniu od psychologów lekarze psychiatrii mogą stosować leczenie farmakologiczne, wypisywać recepty na leki i zwolnienia lekarskie oraz kierować pacjentów na leczenie zamknięte w szpitalu psychiatrycznym. W niektórych przypadkach wraz z leczeniem pacjenta wskazane jest objęcie terapią jego bliskich, zwłaszcza członków rodziny.

W obszarze pracy lekarza psychiatry znajduję się nie tylko diagnoza choroby psychicznej, ale także zaburzeń psychicznych. Choroba psychiczna zrywa lub bardzo ogranicza kontakt pacjenta z rzeczywistością i zaburza logiczne myślenie, powodując, że zmienia się jego postrzegania świata i siebie. Zaburzenie psychiczne natomiast nie zmienia postrzegania rzeczywistości, chory myśli realnie. W przypadku zaburzeń często potrzebna jest pomoc psychologa lub psychoterapeuty, a lekarz psychiatra uzupełnia ją odpowiednimi lekami.

 

Obszar pracy:

  • choroby psychiczne m.in. schizofrenia, depresja, nerwica, mania, choroba afektywna dwubiegunowa, itp.
  • uzależnienia m.in. alkoholizm, narkomania, hazard, nikotynizm, seksoholizm itp. 
  • choroby zawodowe, 
  • zaburzenia emocjonalne, 
  • zaburzenia lękowe, 
  • przejściowe zaburzenia nastroju, 
  • zaburzenia zachowania, 
  • zaburzenia funkcji poznawczych, 

 

Lekarze:

dr Renata Błaszkiewicz – lekarz psychiatra (dorośli)

dr Anna Pankiewicz – lekarz psychiatra (dzieci od 3 r.ż., młodzież)

dr Wacław Bróż – lekarz psychiatra (dzieci od 13 r.ż., dorośli)

dr Konrad Perkiewicz – lekarz psychiatra w trakcie specjalizacji (młodzież od 16 r.ż., dorośli)

dr Dominika Bąk – lekarz psychiatra w trakcie specjalizacji (dorośli).

 

DZIENNY ODDZIAŁ PSYCHIATRYCZNY OGÓLNY

W Centrum Medycznym Salus prowadzimy również Dzienny Oddział Psychiatryczny, czyli formę długoterminowego leczenia dla pacjentów bez wskazań do leczenia całodobowego, po pobycie w szpitalu, jako kontynuację leczenia lub dla pacjentów, u których dotychczasowe leczenie ambulatoryjne nie było wystarczające. Do Oddziału przyjmujemy osoby dorosłe, które doświadczają trudności w codziennym funkcjonowaniu (życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i/lub zawodowym), spowodowanym problemami natury psychicznej, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowych, zaburzeniami pod postacią somatyczną. Zadaniem Oddziału jest poprawa funkcjonowania i samopoczucia chorych, redukcja objawów, zapobieganie nawrotom choroby oraz pomoc w powrocie do pełnionych ról społecznych (zawodowych i osobistych). Przyjęcie do Oddziału poprzedzają konsultacje na podstawie ważnego skierowania od lekarza psychiatry lub lekarza POZ. Leczenie trwa do 12 tygodni. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Pobyt w Oddziale dla osób ubezpieczonych jest bezpłatny.

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.