Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Poradnia pediatryczna

W poradni pediatrycznej Centrum Medycznego Salus opiekę nad małymi pacjentami sprawuje wykwalifikowany zespół lekarski (pediatra, specjalista chorób dziecięcych, neonatolog) i pielęgniarski oraz doświadczone położne.

W ramach poradni zapewniamy konsultacje lekarskie dla dzieci chorych, porady i konsultacje dla dzieci zdrowych, kompleksowe przeglądy stanu zdrowia (bilanse zdrowia), szczepienia ochronne zgodne z obowiązkowym kalendarzem szczepień i szczepienia dodatkowe zalecane (pneumokoki, menigokoki, rotawirusy i inne) oraz wizyty domowe pediatry. Niezależnie od tego czy jest to pediatra w Kłodzku, Ząbkowicach Śląskich, Dusznikach-Zdroju, Słupcu czy pediatra w Nowej Rudzie – wszyscy prowadzą, w ramach swoich obowiązków, profilaktyczne akcje informacyjne w ramach promocji zdrowia i zdrowego trybu życia.

Realizując ideę kompleksowości świadczonych usług, dbamy o to, by najmłodsi pacjenci będący pod naszą opieką mieli w przychodni łatwy i szybki dostęp do lekarzy wielu poradni specjalistycznych, pracowni diagnostycznych (RTG, USG), zabiegów rehabilitacji ambulatoryjnej pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów oraz szerokiej gamy badań laboratoryjnych. Dzięki temu można w znaczący sposób skrócić czas leczenia i zminimalizować stres związany z badaniami lekarskimi, a rodzicom dać poczucie bezpieczeństwa i pewności, że ich dziecko ma zapewnioną właściwą opiekę medyczną.

Gdzie w CM Salus przyjmuje pediatra: Kłodzko, Nowa Ruda, Słupiec, Ząbkowice Śląskie, Duszniki-Zdrój

Nasi pediatrzy zajmują się kompleksową opieką nad dziećmi, dbając o ich zdrowie od okresu niemowlęcego aż po osiągnięcie dorosłości. Sprawują opiekę zarówno nad chorymi, jak i zdrowymi pacjentami. Jako specjaliści chorób dziecięcych, zajmują się diagnozowaniem i leczeniem chorób i dolegliwości występujących u dzieci w każdym wieku. Konsultują takie dolegliwości, jak kaszel, katar, podwyższona temperatura, kolki, biegunki, zaparcia, wymioty, wysypki i inne zmiany na skórze oraz inne przypadki złego samopoczucia dziecka. Zadaniem pediatry jest też skierowanie pacjenta na badania diagnostyczne (m.in. badania laboratoryjne, kompleksowe badania układu kostnego, jamy brzusznej, układu oddechowego, serca, węzłów chłonnych, a także badanie neurologiczne) i do odpowiedniego specjalisty w razie stwierdzenia nieprawidłowości. Pediatrzy Centrum Medycznego Salus przeprowadzają szczepienia obowiązkowe, jak i dodatkowe, o których decydują rodzice.

Aktualnie małymi pacjentami w Centrum Medycznym Salus opiekują się:

Lek. Edyta Misiaszek – specjalista pediatra i medycyny rodzinnej; pediatra Kłodzko
Lek. Aleksandra Mazur-Tomkowicz – specjalista medycyny rodzinnej
Lek. Aniela Sztark – specjalista pediatra; pediatra Duszniki-Zdrój
Lek. Teresa Dobrzańska – specjalista pediatra; pediatra Kłodzko, pediatra Nowa Ruda
Lek. Joanna Góras – specjalista pediatra; pediatra Kłodzko
Lek. Piotr Jankowski – specjalista neonatolog.
Lek. Tetiana Kyrychuk – pediatra w Kłodzku i Nowej Rudzie
Lek. Joanna Roguska – pediatra w Kłodzku
Lek. Klaudia Zdyb – pediatra w Kłodzku

Pacjenci poradni pediatrycznej Centrum Medycznego Salus mogą liczyć na kompleksową opiekę od noworodka przez cały okres dzieciństwa i dorastania. Zespół wykwalifikowanych specjalistów dba o zdrowie i bezpieczeństwo młodych pacjentów na każdym etapie ich rozwoju.

W Centrum Medycznym Salus rodzice mogą skorzystać nie tylko z porad pediatry, specjalisty chorób dziecięcych, oraz wsparcia pielęgniarek i doświadczonych położnych, ale także z konsultacji neonatologa i specjalistów, takich jak kardiolog, endokrynolog, alergolog, chirurg, ortopeda, podolog czy fizjoterapeuta. Tak dobrany zespół gwarantuje odpowiednią diagnostykę, szybką pomoc w najróżniejszych schorzeniach oraz stałą opiekę. 

Diagnostyka laboratoryjna w poradni pediatrycznej

We wszystkich punktach pobrań materiału do badań laboratoryjnych (Kłodzko – 3 punkty, Duszniki, Nowa Ruda, Słupiec, Ząbkowice Śląskie, Bożków) dostępne są specjalne panele profilaktyczne, opracowane z myślą o najmłodszych pacjentach: alergologiczny, pediatryczny i kompleksowy dla dzieci oraz inne badania, przewidziane w tzw. koszyku świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Materiał do badań można oddawać od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-14:00. Rotacyjnie punkty pobrań pracują także w soboty.

Wykwalifikowany personel punktów pobrań Centrum Medycznego Salus pomoże zminimalizować stres dziecka i rodzica związany z pobraniem krwi. Czuwają nad tym nasze ekspertki od igły: Irena Bienasz, Patrycja Skóra i Monika Kowel.

USG u noworodków podczas wizyty lekarskiej

Od 2021 roku lekarze Centrum Medycznego Salus mają do dyspozycji kolejny nowoczesny ultrasonograf z zestawem głowic, które umożliwiają wykonywanie USG już u noworodków. Każda z głowic służy do innych zadań. Głowica konweksowa pozwala na wykonanie USG brzucha i USG przezciemiączkowego, głowica liniowa jest używana do badania płuc, naczyń czy tarczycy, zaś echokardiograficzna służy do specjalistycznych badań serca i wielkich naczyń.

Badanie ultrasonograficzne, wykorzystując fale ultradźwiękowe (fale o wysokiej częstotliwości) umożliwia zobrazowanie wnętrza ciała (tkanek miękkich). Podczas takiego badania dziecko nie jest narażone na żadne szkodliwe promieniowanie np. jonizujące, jak ma to miejsce w badaniach z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego. 

W Salusie wykonywane są badania przesiewowe, zwane skriningowymi, czyli m.in. USG stawów biodrowych oraz USG przezciemiączkowe i USG jamy brzusznej. Te badania mogą być przeprowadzone u każdego noworodka czy niemowlęcia jako badania profilaktyczne, nawet gdy nie podejrzewamy żadnej choroby czy wady.  Oprócz badań profilaktycznych oferujemy także badania USG z konkretnych wskazań: m.in. USG stawów, tkanek miękkich, tarczycy, jąder, węzłów chłonnych, płuc, serca i rdzenia kręgowego.

Badanie USG u małych dzieci jest ważne, ponieważ umożliwia wykrycie nieprawidłowości w budowie narządów, bądź guzów nowotworowych, zanim pojawią się objawy kliniczne, czyli w okresie kiedy szanse na wyleczenie są największe. Szczególnie ważne jest tutaj USG jamy brzusznej. 

Wsparcie położnej podczas wizyty u pediatry

Od lipca 2019 r. dla lepszego przepływu informacji pomiędzy pacjentem, opiekującą się noworodkiem położną a pediatrą, w Centrum Medycznym Salus zapewniamy wizyty u pediatry (pediatra Kłodzko, pediatra Duszniki-Zdrój, pediatra Nowa Ruda) w obecności położnej. Jest ona wsparciem dla mam podczas wizyty lekarskiej, pomagając przy noworodku, a w razie potrzeby po wizycie udziela dodatkowych wyjaśnień i rozwiewa wątpliwości. Dostarcza też lekarzowi potrzebnych informacji, dzieląc się obserwacjami z wizyt patronażowych. 

Pediatra Kłodzko

Gabinety pediatrów przyjmujących w Kłodzku znajdują się w budynku przy ul. Kusocińskiego 3. Tam też zlokalizowany jest punkt szczepień, punkt pobrań oraz gabinety diagnostyczne (m.in. z USG). Dla wygody rodziców punkt pobrań w Kłodzku czynny jest także w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Pediatra Nowa Ruda

Pediatra w Nowej Rudzie przyjmuje w gabinetach na piętrze (w odremontowanej części pałacyku). Tam też zlokalizowany jest punkt szczepień. Punkt pobrań materiału laboratoryjnego do badań znajduje się w części przychodni dostępnej od strony dziedzińca.

Pediatra Duszniki-Zdrój

Poradnia pediatryczna w Dusznikach-Zdroju obsługiwana jest przez dwóch pediatrów, którzy doskonale znają potrzeby swoich pacjentów. W tym samym miejscu działa punkt szczepień oraz punkt pobrań materiału laboratoryjnego do badań.

Pediatra Ząbkowice Śląskie

Poradnia pediatryczna w Ząbkowicach Śląskich zlokalizowana jest w tym samym budynku, w którym działa punkt szczepień oraz punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych.

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.