Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Lekarz medycyny rodzinnej

Lekarze rodzinni, nazywani również lekarzami pierwszego kontaktu, to obecnie główny element systemu podstawowej opieki zdrowotnej. W odróżnieniu od internistów i pediatrów, którzy mają uprawnienia do opieki albo tylko nad dorosłymi, albo tylko nad dziećmi, lekarze medycyny rodzinnej zajmują się zarówno pacjentami poniżej 18. roku życia i pełnoletnimi, co oznacza, że mogą świadczyć opiekę wszystkim członkom rodziny.

Zadaniem lekarzy rodzinnych jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej każdemu członkowi rodziny, z uwzględnieniem jego najbliższego otoczenia i środowiska, w którym na co dzień funkcjonuje. Oznacza to nie tylko diagnozowanie i leczenie pacjentów w razie choroby, ale także dbanie o ich dobrą formę fizyczną i psychiczną, promocję zachowań prozdrowotnych, przeprowadzanie i zlecanie badań profilaktycznych oraz kontrolę ogólnego stanu zdrowia.

Głównym zadaniem lekarzy rodzinnych jest leczenie chorób, które w skali całej populacji występują statystycznie najczęściej i nie wymagają konsultacji specjalistycznych. Trudniejsze przypadki konsultują ze specjalistami albo zlecają kontynuację leczenia w poradniach specjalistycznych lub w warunkach szpitalnych. Lekarz rodzinny kieruje również pacjentów na badania laboratoryjne lub diagnostyczne, wypisuje zwolnienia lekarskie i recepty na leki.

Lekarze rodzinni często myleni są z internistami, tymczasem są to dwie różne specjalizacje. Po pierwsze, interniści zajmują się jedynie osobami dorosłymi, podczas gdy lekarze rodzinni opiekują się również dziećmi. Po drugie, lekarze interny koncentrują się na leczeniu chorób wewnętrznych , a zadaniem lekarzy medycyny rodzinnej jest także utrzymywanie objętych ich opieką osób w dobrej kondycji przez podejmowanie działań profilaktycznych i leczenia w razie choroby.

Gzie w CM Salus przyjmuje lekarz rodzinny: Kłodzko, Nowa Ruda, Duszniki-Zdrój, Bożków, Ząbkowice Śląskie, Slupiec

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.