Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia hematologiczna

Poradnia hematologiczna

Poradnia hematologiczna CM Salus Kłodzko zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób krwi i układu krwiotwórczego. Specjalista hematolog pomaga pacjentom cierpiącym na zaburzenia hematologiczne, takie jak niedokrwistość (anemia), skaza krwotoczna, nowotwory krwi i układu chłonnego (białaczka, chłoniaki), zaburzenia krzepnięcia krwi, skłonność do zakrzepów i powikłania zatorowe.

Głównym narzędziem diagnozowania chorób krwi i układu krwiotwórczego są badania krwi. Już podstawowa morfologia krwi może dać lekarzowi cenne informacje o stanie zdrowia pacjenta, ale często do uzyskania pełnego obrazu hematolog potrzebuje również wyników innych badań, np. biochemii krwi, czy rozmazu, a także badania szpiku kostnego, biopsji szpiku kostnego lub węzłów chłonnych, prześwietlenia RTG klatki piersiowej czy badania USG wybranych narządów.

Wizyta u hematologa zaczyna się zazwyczaj od wywiadu z pacjentem, który dostarcza lekarzowi nie tylko informacje o ogólnym stanie zdrowia, przebytych chorobach i aktualnych dolegliwościach, ale również o trybie życia i pracy, diecie, aktywności fizycznej czy schorzeniach występujących w rodzinie. Lekarz analizuje również posiadaną przez pacjenta dokumentację medyczną, wykonuje niektóre badania i wypisuje skierowania na inne badania diagnostyczne i laboratoryjne, niezbędne do postawienia właściwej diagnozy i ustalenia najlepszej metody terapii. Ze względu na to, że wiele chorób krwi związanych jest z obecnością innych schorzeń, hematolodzy w niektórych przypadkach konsultują swoich pacjentów z lekarzami innych specjalizacji, np. ginekologami, onkologami, endokrynologami czy immunologami.

Do chorób najczęściej diagnozowanych i leczonych przez hematologów należą:

› niedokrwistości (anemie): niedokrwistość niedoborowa, niedokrwistość hemolityczna, niedokrwistość aplastyczna, zespoły mielodysplastyczne (MDS) i inne

› białaczki: ostre białaczki szpikowe, ostre białaczki limfoblastyczne, przewlekłe białaczki limfatyczne i inne

› chłoniaki: ziarnica złośliwa, chłoniaki nieziarnicze i inne

› skazy krwotoczne: płytkowe, naczyniowe, osoczowe

› zaburzenia krzepnięcia krwi: trombafilia, zespół antyfosfolipidowy

› zaburzenia w zakresie krwinek białych, leukopenii i limfocytozy

› nieprawidłowości w zakresie płytek: nadpłytkowość i małopłytkowość

› zaburzenia odporności

› choroby węzłów chłonnych

Gdzie w CM Salus przyjmuje hematolog: Ząbkowice Śląskie

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.