Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia neurochirurgiczna

Poradnia neurochirurgiczna

Głównym obiektem zainteresowania neurochirurgów jest rozpoznawanie i leczenie chorób układu nerwowego, zarówno ośrodkowego (mózg i rdzeń kręgowy), jak i obwodowego (nerwy czaszkowe i obwodowe). Lekarze tej specjalizacji zajmują się takimi problemami, jak urazy czaszkowo-mózgowe, urazy kręgosłupa i rdzenia kręgowego, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, nowotwory mózgu, kręgosłupa i rdzenia kręgowego, dyskopatie, choroba Parkinsona, padaczka, wodogłowie, zespoły cieśni i neuralgia nerwu trójdzielnego.

W ramach poradni neurochirurgicznej wysokospecjalistyczna pomoc udzielana jest pacjentom w trybie ambulatoryjnym. W  zależności od potrzeb dla wydania trafnej diagnozy lekarze kierują chorych na niezbędne specjalistyczne badania, m.in. tomografię komputerową głowy, rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu, badania RTG i USG, elektroencelofalogram, badania laboratoryjne itd., oraz konsultacje z innymi specjalistami. Nasi neurochirurdzy kwalifikują także pacjentów do zabiegów i operacji szpitalnych, opiekują się nimi w okresie przed- i poszpitalnym, a także nadzorują przebieg leczenia pooperacyjnego. Ważnym zadaniem poradni neurologicznej jest także prewencja schorzeń neurochirurgicznych, przede wszystkich tych wynikających z wad postawy, braku aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia, oraz edukacja prozdrowotna.

Gdzie w CM Salus przyjmuje neurochirurg: Kłodzko, Ząbkowice Śląskie

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.