Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALInformacje dla pacjentów

Informacje dla pacjentów szpitala CM Salus

Priorytetem oddziału chirurgii jednego dnia Centrum Medycznego w Kłodzku jest zapewnienie pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu podczas ich pobytu w oddziale oraz zabiegów operacyjnych i diagnostycznych, którym będą poddawani. Dla zminimalizowania ryzyka jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych niezwykle istotna jest harmonijna współpraca i wymiana informacji między pacjentem a zespołem medycznym.

W tej sekcji przekazujemy pacjentom podstawowe informacje związane z ich pobytem w oddziale oraz dotyczące procedur medycznych, obowiązujących w naszej placówce. Pacjenci znajdą tu również formularz ankiety anestezjologicznej, która służy pozyskaniu danych niezbędnych do zaplanowania i bezpiecznego przeprowadzenia procedury znieczulenia pacjenta do zabiegu.

 • Zaplanuj swój zabieg

  Każdy zabieg operacyjny to proces, który rozpoczyna się na długo przed tym, zanim pacjent znajdzie się na sali operacyjnej, i kończy jakiś czas po opuszczeniu szpitala. Zobacz, z jakich etapów składa się ten proces w przypadku zabiegów przeprowadzanych w Centrum Medycznym Salus i co może zrobić sam pacjent, aby przejść przez niego bez zbędnych komplikacji i stresu.

 • Badania wymagane do zabiegu/znieczulenia

  Jednym z warunków przeprowadzenia zabiegu operacyjnego lub diagnostycznego w oddziale chirurgii jednego dnia Centrum Medycznego Salus w Kłodzku jest dostarczenie przez pacjenta aktualnych wyników badań, których rodzaj i ilość uzależnione są od rodzaju planowanego zabiegu i stosowanego podczas niego znieczulenia. Sprawdź, jaki zestaw badań należy wykonać przed konkretnymi zabiegami w naszym oddziale.

 • Przygotowanie się do zabiegu

  Do zabiegu chirurgicznego w oddziale szpitalnym CM Salus pacjenci powinni przygotować się według określonej procedury, uzależnionej od rodzaju zabiegu oraz typu zastosowanego podczas niego znieczulenia. Wyczerpujących informacji na ten temat udziela lekarz w czasie konsultacji przed operacją. Wymagania i schemat przygotowań przedstawiamy również przy każdym zabiegu opisanym na naszej stronie internetowej.

  Przygotowanie do zabiegu artroskopii kolana lub rekonstrukcji WKP

  Przygotowanie do zabiegu artroskopii stopy

  Przygotowanie do zabiegu korekcji powiek

  Przygotowanie do zabiegu korekcji uszu

  Przygotowanie do zabiegu otolaryngologicznego

  Przygotowanie do zabiegu rekonstrukcji ACL

  Przygotowanie do zabiegu układu moczowo-płciowego

  Przygotowanie do zabiegu operacyjnego palucha koślawego

  Przygotowanie do zabiegu w znieczuleniu przewodowym

  Przygotowanie do zabiegu w znieczuleniu miejscowym

  Przygotowanie do zabiegu REZUM

 • Ankieta anestezjologiczna

  Ankieta anestezjologiczna to dokument, na podstawie którego anestezjolog wstępnie ocenia stan zdrowia pacjenta i planuje formę znieczulenia, któremu zostanie on poddany podczas zabiegu operacyjnego.

 • Bezpieczeństwo znieczulenia do zabiegów

  W zależności od rodzaju zabiegu anestezjolodzy oddziału chirurgii jednego dnia CM Salus stosują u pacjentów znieczulenie miejscowe, regionalne lub ogólne, zwane także narkozą. Sprawdź, czym różnią się te metody znieczulenia.

 • Po zabiegu - rekonwalescencja i badania kontrolne

  Po zabiegu, w zależności od jego rodzaju oraz zastosowanego znieczulenia, pacjent trafia na komfortową salę pobytową, gdzie pod czujnym okiem personelu pielęgniarskiego i aparatury medycznej dochodzi do siebie. Przed wypisem z oddziału, pacjentów konsultuje lekarz-operator, który dostarcza im niezbędnych informacji na temat dalszego postępowania.

 • Rekonwalescencja / Villa Dębowa

  Pacjentów oddziału szpitalnego CM Salus w Kłodzku, którzy po zabiegu wymagają dłuższego regenerującego odpoczynku, zachęcamy do skorzystania z oferty zabytkowej, kameralnej Villi Dębowa w Polanicy-Zdroju, jednego z najwyżej ocenianych i zapewniających najwyższy standard pobytu pensjonatów w Sudetach.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.