Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPracownie diagnostyczne

Diagnostyka

Diagnostyka Kłodzko, Duszniki, Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie, Słupiec i Bożków

Badania wykonywane w pracowniach diagnostycznych w Kłodzku oraz filiach Centrum Medycznego Salus w Dusznikach-Zdroju, Nowej Rudzie, Ząbkowicach Śląskich i Bożkowie, to jedne z podstawowych narzędzi  umożliwiających lekarzom postawienie prawidłowej diagnozy, wybór metody leczenia oraz monitorowanie postępów zastosowanej kuracji. Dostępność, szybkość oraz wysoka jakość sprzętu i odpowiednie kwalifikacje personelu wykonującego badania diagnostyczne w Centrum Medycznym Salus to zalety, które doceniają pacjenci. Rozbudowana diagnostyka nie ogranicza się oczywiście do wymienionych tu pracowni (USG, RTG, kardiologicznej, psychotechnicznej, spirometrycznej) ale odbywa się na każdym etapie diagnozowania pacjenta, począwszy od diagnostyki laboratoryjnej (szeroki wachlarz badań dostępny w każdym punkcie pobrań), poprzez gabinety POZ, wyposażone m.in. w testy CRP, a skończywszy na gabinetach specjalistycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny (unit laryngologiczny, diagnostyka ginekologiczna, okulistyczna, czy dermatologiczna).
Do dyspozycji pacjentów Centrum Medycznego Salus są następujące pracownie diagnostyczne:

› pracownia radiologiczna (Kłodzko – ul. Kusocińskiego 3A)
› pracownia ultrasonograficzna (wszystkie placówki w Kłodzku oraz filie w Nowej Rudzie, Ząbkowicach Śląskich i Dusznikach-Zdroju)
› pracownia diagnostyki kardiologicznej (Kłodzko – ul. Kusocińskiego 3A)
› pracownia spirometryczna (Kłodzko – ul. Łąkowa 5, Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie, Duszniki-Zdrój, Bożków)
› pracownia badań psychotechnicznych (Kłodzko – ul. Łąkowa 5).

Wszystkie pracownie wyposażone są w nowoczesny, w pełni bezpieczny dla badanych pacjentów sprzęt, a wykwalifikowany personel medyczny dokłada wszelkich starań, aby badania były wykonywane sprawnie i precyzyjnie.

Badania diagnostyczne wykonywane są bezpłatnie na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty (RTG, USG) oraz odpłatnie w przypadku pozostałych pracowni.

Diagnostyka Kłodzko: pracownia radiologiczna (RTG), pracownie ultrasonograficzne (USG), pracownia diagnostyki kardiologicznej (próba wysiłkowa, EKG, holtery EKG i RR), pracownia spirometryczna, pracownia badań psychotechnicznych, pracownia okulistyczna.
Diagnostyka Duszniki-Zdrój: pracownia ultrasonograficzna, pracownia spirometryczna, pracownia diagnostyki kardiologicznej (holtery EKG i RR).
Diagnostyka Nowa Ruda: pracownia ultrasonograficzna, pracownia spirometryczna, pracownia okulistyczna.
Diagnostyka Ząbkowice Śląskie: pracownia ultrasonograficzna, pracownia spirometryczna.
Diagnostyka Bożków: pracownia spirometryczna.

Pracownie diagnostyczne CM Salus

 • Pracownia radiologiczna

  Badanie radiologiczne, nazywane potocznie rentgenem lub prześwietleniem, to jedna z podstawowych technik diagnostyki obrazowej, wykorzystywana przede wszystkim w diagnozowaniu chorób w obrębie klatki piersiowej oraz chorób i urazów układu kostno-stawowego.

 • Pracownia ultrasonograficzna

  Badanie ultrasonograficzne (USG) jest jedną z najczęściej stosowanych, nieinwazyjną, szybką i całkowicie bezbolesną metodą diagnostyczną, pozwalającą na dokładne badanie wybranego obszaru wnętrza ciała.

 • Pracownia diagnostyki kardiologicznej

  Diagnostyka kardologiczna obejmuje szereg specjalistycznych badań, które pozwalają ocenić prawidłowość budowy i sprawność mięśnia sercowego i naczyń wieńcowych. Na ich podstawie kardiolog jest w stanie zdiagnozować ewentualne wady, schorzenia i zaburzenia pracy serca

 • Pracownia spirometryczna

  Spirometria to podstawowe badanie służące określeniu pojemności i sprawności płuc. Pozwala wstępnie zdiagnozować i kontrolować przebieg chorób zmniejszających drożność dróg oddechowych i upośledzających pracę płuc.

 • Pracownia psychotechniczna

  W pracowni psychotechnicznej przeprowadzamy badania kandydatów oraz kierowców (w tym zawodowych i rajdowych) i operatorów maszyn, badania odwoławcze i powypadkowe, badania sób pracujących na wysokości oraz kandydatów oraz instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy.

Zarezerwuj termin badania

Terminy badań diagnostycznych w przychodniach Centrum Medycznego Salus można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w ośrodkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.