Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM REHABILITACJICentrum rehabilitacji

Rehabilitacja w CM Salus

Rehabilitacja Centrum Medycznego Salus została stworzone przez fizjoterapeutów, których priorytetem jest zapewnienie pacjentom opieki medycznej na wysokim poziomie. W naszej codziennej działalności dążymy do tego, aby do niezbędnego minimum skrócić proces leczenia i rekonwalescencji, wykorzystując w tym celu maksimum dostępnej wiedzy i środków.

Filarami rehabilitacji w CM Salus są:
› Rehabilitacja Ambulatoryjna w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju, Nowej Rudzie i Bożkowie
› Rehabilitacja domowa, z której mogą korzystać pacjenci na terenie całej Ziemi Kłodzkiej.

Do leczenia w ramach Rehabilitacji ambulatoryjnej kierowani są pacjenci, którzy mogą przychodzić na zlecone zabiegi do przychodni. Obejmuje ono poradę lekarską i zabiegi fizjoterapeutyczne (maksymalnie 5 każdego dnia).

Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów fizykoterapeutycznych (laser, ultradźwięki, krioterapia, pole magnetyczne, elektroterapia), kinezyterapeutycznych (indywidualna gimnastyka lecznicza, ćwiczenia w odciążeniu, ćwiczenia na przyrządach), hydroterapii, masażu leczniczego oraz terapii manualnej. Proponujemy kompleksowe programy rehabilitacyjne dostosowane indywidualnie do rodzaju dolegliwości, wieku oraz potrzeb pacjentów.

Aby zapewnić pacjentom komfortowe warunki terapii, przygotowaliśmy w placówkach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju i Bożkowie gabinety do zabiegów fizykalnych, masażu i hydroterapii oraz sale gimnastyczne z nowoczesnym, wysokiej klasy sprzętem do zabiegów fizykalnych, manualnych oraz ćwiczeń.

Dysponujemy gabinetami, w których nasi pacjenci mogą skorzystać z takich zabiegów, jak kinesio taping, terapia laserowa, ultradźwięki, krioterapia, hydroterapia lub różnego rodzaju masaże. W Kłodzku prowadzimy również rehabilitację dzieci metodami Vojty i NDT-Bobath oraz wykonujemy zabiegi falą uderzeniową, mechaniczny drenaż limfatyczny (BOA) i zabiegi z wykorzystaniem szyny CPM.

W salach gimnastycznych posiadamy sprzęt do tradycyjnych ćwiczeń oraz nowoczesne urządzenia typu Sling-Therapy, na którym można wykonywać zarówno ćwiczenia w odciążeniu (np. dla osób po operacjach i cierpiących na bóle zwyrodnieniowe) oraz ćwiczenia z oporem i równoważne, jak i bardzo obecnie popularne ćwiczenia funkcjonalne (np. z systemem taśm TRX).

W każdej z placówek CM Salus w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju, Nowej Rudzie i Bożkowie, gdzie prowadzona jest rehabilitacja, można skorzystać również z konsultacji fizjoterapeutycznych.

Galeria zdjęć

Oferta zabiegów

Oferta rehabilitacji Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju i Nowej Rudzie to szeroki wachlarz zabiegów kinezyterapii i fizykoterapii, masaży i terapii manualnej, przeprowadzanych przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów i rehabilitantów. Pacjenci mogą również skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznych oraz rehabiitacji domowej.

Zespół rehabilitacji

Fizjoterapeuci i rehabilitanci Centrum Medycznego Salus to zgrany zespół specjalistów w swoich dziedzinach, których wyróżnia świetne przygotowanie merytoryczne, duże doświadczenie zawodowe i empatyczne podejście do pacjentów. Dbamy o to, by zabiegi, które wykonują, były nie tylko skuteczne, ale i przeprowadzane w przyjaznej atmosferze.