Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM REHABILITACJICentrum rehabilitacji

Rehabilitacja w CM Salus

Rehabilitacja Centrum Medycznego Salus została stworzone przez fizjoterapeutów, których priorytetem jest zapewnienie pacjentom opieki medycznej na wysokim poziomie. W naszej codziennej działalności dążymy do tego, aby do niezbędnego minimum skrócić proces leczenia i rekonwalescencji, wykorzystując w tym celu maksimum dostępnej wiedzy i środków.

Trzema podstawowymi filarami rehabilitacji w CM Salus są:
› Oddział Dzienny Rehabilitacji w Kłodzku
› Rehabilitacja Ambulatoryjna w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju, Nowej Rudzie i Bożkowie
› Rehabilitacja Domowa, z której mogą korzystać pacjenci na terenie całej Ziemi Kłodzkiej.

W ramach Oddziału Dziennego Rehabilitacji leczenie prowadzone jest na podstawie zlecenia lekarza i trwa zazwyczaj około 3 tygodni lub czasem dlużej. W tym czasie pacjent przebywa w placówce codziennie przez kilka godzin, wykonując zalecone ćwiczenia i poddając się odpowiednim zabiegom fizjoterapeutycznym (minimum 5 każdego dnia). Zazwyczaj na terapię w tym trybie kierowani sią pacjenci, którzy nie kwalifikują się na rehabilitację ambulatoryjną, gdyż potrzebują więcej czasu lub intensywniejszej terapii, aby wrócić do zdrowia i odzyskać sprawność. Są to m.in. osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane i chorobę Parkinsona, po przebytych udarach, po mastektomii i rekonstrukcjach.

Do leczenia w ramach Rehabilitacji Ambulatoryjnej kierowni są pacjenci, którzy mogą przychodzić na zlecone zabiegi do przychodni. Obejmuje ono poradę lekarską i zabiegi fizjoterapeutyczne (maksymalnie 5 każdego dnia).

Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów fizykoterapeutycznych (laser, ultradźwięki, krioterapia, pole magnetyczne, elektroterapia), kinezyterapeutycznych (indywidualna gimnastyka lecznicza, ćwiczenia w odciążeniu, ćwiczenia na przyrządach), hydroterapii, masażu leczniczego oraz terapii manualnej. Proponujemy kompleksowe programy rehabilitacyjne dostosowane indywidualnie do rodzaju dolegliwości, wieku oraz potrzeb pacjentów.

Aby zapewnić pacjentom komfortowe warunki terapii, przygotowaliśmy placówkach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju i Bożkowie gabinety do zabiegów fizykalnych, masażu i hydroterapii oraz sale gimnastyczne z nowoczesnym, wysokiej klasy sprzętem do zabiegów fizykalnych, manualnych oraz ćwiczeń.

Dysponujemy gabinetami, w których nasi pacjenci mogą skorzystać z takich zabiegów, jak kinesio taping, terapia laserowa, ultradźwięki, krioterapia, hydroterapia lub różnego rodzaju masaże. W Kłodzku prowadzimy również rehabilitację dzieci metodami Vojty i NDT-Bobath oraz wykonujemy zabiegi falą uderzeniową, mechaniczny drenaż limfatyczny (BOA) i zabiegi z wykorzystaniem szyny CPM.

W salach gimnastycznych posiadamy sprzęt do tradycyjnych ćwiczeń oraz nowoczesne urządzenia typu Sling-Therapy, na którym można wykonywać zarówno ćwiczenia w odciążeniu (np. dla osób po operacjach i cierpiących na bóle zwyrodnieniowe) oraz ćwiczenia z oporem i równoważne, jak i bardzo obecnie popularne ćwiczenia funkcjonalne (np. z systemem taśm TRX).

W każdej placówek CM Salus w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju, Nowej Rudzie i Bożkowie, w których prowadzona jest rehabilitacja, można skorzystać również z konsultacji fizjoterapeutycznych.

Galeria zdjęć

Oferta zabiegów

Oferta rehabilitacji Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju i Nowej Rudzie to szeroki wachlarz zabiegów kinezyterapii i fizykoterapii, masaży i terapii manualnej, przeprowadzanych przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów i rehabilitantów. Pacjenci mogą również skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznych oraz rehabiitacji domowej.

Zespół rehabilitacji

Fizjoterapeuci i rehabilitanci Centrum Medycznego Salus to zgrany zespół specjalistów w swoich dziedzinach, których wyróżnia świetne przygotowanie merytoryczne, duże doświadczenie zawodowe i empatyczne podejście do pacjentów. Dbamy o to, by zabiegi, które wykonują, były nie tylko skuteczne, ale i przeprowadzane w przyjaznej atmosferze.