Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Opis szpitala Centrum Medycznego Salus

Dzienny oddział szpitalny Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, stworzony w 2003 roku, specjalizuje się w chirurgii jednego dnia, czyli przeprowadzaniu zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych w taki sposób, aby do minimum skrócić czas pobytu pacjentów w szpitalu. Dziś to nowocześnie wyposażona jednostka szpitalna, zapewniająca pacjentom komfort pobytu i rekonwalescencji. Od roku 2011 roku oddział posiada certyfikat ”Szpital bez bólu”, potwierdzający wprowadzenie najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego, zgodnych z kryteriami określonymi przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

Obecnie w ramach oddziału wykonywane są zabiegi z zakresu ortopedii, laryngologii, ginekologii, chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Operacje przeprowadzają doświadczenia lekarze specjaliści, w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną. Podczas zabiegów i w opiece pooperacyjnej nad pacjentami wspierają ich kompetentne pielęgniarki.

Dzięki stałemu, 24-godzinnemu monitoringowi sprawowanemu przez personel medyczny, w tym lekarzy anestezjologii i intensywnej terapii, pacjenci zyskują dostęp leczenia, zapewniającego im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Zaprojektowana w nowoczesnym stylu poczekalnia, z miękkimi kanapami i obrazami współczesnych artystów na ścianach, pomaga pacjentom szybko uwolnić się od stresu związanego z czekającymi ich procedurami medycznymi.

Sercem oddziału jest blok operacyjny, dysponujący dwiema przestronnymi salami operacyjnymi, wyposażonymi w spełniający najwyższe standardy sprzęt medyczny, w tym wysokiej klasy aparaturę do znieczuleń. Po operacji pacjenci w znieczuleniu ogólnym przenoszeni są na salę wybudzeń, gdzie następuje wyprowadzenie z narkozy. Przez cały czas pobytu na tej sali, do momentu przekazania pacjentów – decyzją lekarza – na oddział dzienny, ich najważniejsze parametry życiowe są kontrolowane przez pielęgniarki anestezjologiczne za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Oddział dzienny, na którym po zabiegach przebywają pacjenci, składa się z 8 sal chorych, które tak dalece odbiegają od stereotypu szpitalnych sal chorych, że śmiało można nazwać je pokojami. Postaraliśmy się, aby były bardzo przytulne i pozwalały pacjentom poczuć się jak we własnym domu. Każdy z pokoi posiada osobną toaletę i łazienkę, wyposażony jest w wygodne łóżka oraz telewizory LCD.

Wszyscy pacjenci oddziału szpitalnego mają również zapewnione posiłki. Świeże i dopasowane do potrzeb operowanych pacjentów potrawy dostarcza lokalna firma cateringowa.

Usługi w zakresu chirurgii jednego dnia świadczymy zarówno odpłatnie, jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przed wykonaniem zabiegu każdy pacjent konsultowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów i przechodzi konieczne badania diagnostyczne.

Galeria zdjęć

Oferta zabiegów

W ramach chirurgii jednego dnia na oddziale szpitalnym Centrum Medycznego Salus w Kłodzku zespół medyczny złożony z doświadczonych lekarzy specjalistów oraz pielęgniarek wykonuje kilkadziesiąt różnego rodzaju zabiegów z zakresu ortopedii, chirurgii ogólnej, laryngologii, chirurgii plastycznej i ginekologii, wykorzystując najnowszą wiedzę medyczną i sprawdzone techniki operacyjne.

Zespół medyczny

Zespół medyczny oddziału szpitalnego jednego dnia Centrum Medycznego Salus w Kłodzku tworzą doświadczeni lekarze różnych specjalności, których podczas zabiegów oraz w opiece pooperacyjnej nad pacjentami wspierają wysoko wykwalifikowane pielęgniarki.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.