Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Opis szpitala Centrum Medycznego Salus

Dzienny oddział szpitalny Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, stworzony w 2003 roku, specjalizuje się w chirurgii jednego dnia, czyli przeprowadzaniu zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych w taki sposób, aby do minimum skrócić czas pobytu pacjentów w szpitalu. To jedna z najnowocześniejszych i najbardziej komfortowych jednostek szpitalnych tego rodzaju w Polsce. Od roku 2011 roku nasz oddział posiada certyfikat ”Szpital bez bólu”, potwierdzający wprowadzenie najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego, zgodnych z kryteriami określonymi przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

Obecnie w ramach oddziału wykonywane są zabiegi z zakresu ortopedii, laryngologii, ginekologii, chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Operacje przeprowadzają lekarze o wysokich kompetencjach, z doskonałym przygotowaniem zawodowym i dużą praktyką. Podczas zabiegów i w pooperacyjnej opiece nad pacjentami wspierają ich odpowiedzialne, doświadczone i sympatyczne pielęgniarki.

Dzięki stałemu, 24-godzinnemu monitoringowi sprawowanemu przez wykwalifikowany personel medyczny, w tym lekarzy anestezjologii i intensywnej terapii, gwarantujemy pacjentom wysoką jakość i komfort prowadzonego leczenia oraz najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

Wystarczy przekroczyć próg oddziału, by przekonać się, że nie można go w żaden sposób porównywać z publicznymi szpitalami – zaprojektowana w nowoczesnym stylu poczekalnia, z miękkimi kanapami i obrazami współczesnych artystów na ścianach, pomaga pacjentom szybko uwolnić się od stresu związanego z czekającymi ich procedurami medycznymi.

Sercem oddziału jest jednak nowoczesny blok operacyjny, dysponujący dwiema przestronnymi salami operacyjnymi, wyposażonymi w spełniający najwyższe standardy sprzęt medyczny, w tym najnowszą, wysokiej klasy aparaturę do znieczuleń. Po operacji pacjenci w znieczuleniu ogólnym przenoszeni są na salę wybudzeń, gdzie następuje wyprowadzenie z narkozy. Przez cały czas pobytu na tej sali, do momentu przekazania pacjentów decyzją lekarza na oddział dzienny, ich najważniejsze parametry życiowe są kontrolowane przez pielęgniarki anestezjologiczne za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Oddział dzienny, na którym po zabiegach przebywają pacjenci, składa się z 8 sal chorych, które tak dalece odbiegają od stereotypu szpitalnych sal chorych, że śmiało można nazwać je pokojami. Postaraliśmy się, aby były bardzo przytulne i pozwalały pacjentom poczuć się jak we własnym domu. Każdy z pokoi posiada osobną toaletę i łazienkę, wyposażony jest w komfortowe i wygodne łóżka oraz telewizory LCD.

Wszyscy pacjenci oddziału szpitalnego mają również zapewnione posiłki. Świeże i dopasowane do potrzeb operowanych pacjentów potrawy dostarcza lokalna firma cateringowa.

Usługi w zakresu chirurgii jednego dnia świadczymy zarówno odpłatnie, jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przed wykonaniem zabiegu każdy pacjent konsultowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów i przechodzi konieczne badania diagnostyczne.

Galeria zdjęć

Oferta zabiegów

W ramach chirurgii jednego dnia na oddziale szpitalnym Centrum Medycznego Salus w Kłodzku doświadczony zespół wykonuje kilkadziesiąt różnego rodzaju zabiegów z zakresu ortopedii, chirurgii ogólnej, laryngologii, chirurgii plastycznej i ginekologii, wykorzystując nowoczesne i sprawdzone techniki operacyjne oraz wysokiej klasy sprzęt medyczny.

Zespół medyczny

Zespół medyczny oddziału szpitalnego Centrum Medycznego Salus w Kłodzku tworzą znakomici lekarze różnych specjalizacji, wyróżniający się doskonałym przygotowaniem zawodowym i dużym doświadczeniem, których podczas zabiegów i w pooperacyjnej opiece nad pacjentami wspierają wysoko wykwalifikowane pielęgniarki.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.