Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia laryngologiczna

Poradnia laryngologiczna

W poradni laryngologicznej Centrum Medycznego Salus pacjentów przyjmują lekarze specjaliści zajmujący się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką problemów zdrowotnych głowy i szyi, w szczególności chorobami i wadami ucha, krtani, nosa, gardła, ale również kości skroniowych, zatok przynosowych, jamy ustnej, przełyku, tchawicy i oskrzeli. Otolaryngolodzy pomagają cierpiącym na takie dolegliwości, jak angina ropna, zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie zatok czy zapalenie ucha, usuwają polipy z nosa i krtani oraz rozwiązują problemy związane ze złamaniami i innymi urazami nosa. Do nich należy zgłosić się na konsultacje w przypadku przerośniętych migdałków podniebiennych, bezdechu śródsennego, podejrzenia otosklerozy albo nowotworów w obrębie głowy i szyi.

Poradnia laryngologiczna w Kłodzku wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia zaawansowaną diagnostykę laryngologiczną. W trakcie badania endoskopowego na ekranie monitora widać w powiększeniu badane narządy, co ułatwia lekarzowi postawienie diagnozy. Obraz z ekranu zapisywany jest w pamięci komputera, dzięki czemu lekarz może porównywać stan nosa i okolic ujścia zatok z wynikami wcześniej przeprowadzonych badań.

Badanie endoskopowe nosa i ujścia zatok polega na wprowadzeniu przez nos endoskopu oraz obserwacji jam nosowych i ujścia zatok na monitorze. Aby zwiększyć komfort badania, laryngolog znieczula lekiem w aerozolu błonę śluzową nosa. Po badaniu pacjent otrzymuje wydruk z badania endoskopowego oraz zalecenia do dalszego postępowania i leczenia farmakologicznego. W uzasadnionych przypadkach pacjent kierowany jest na leczenie operacyjne.

Jeśli podczas wstępnego badania endoskopowego laryngolog uzna, że wymagane jest przeprowadzenie dodatkowych badań diagnostycznych, wówczas pacjent otrzymuje skierowanie na takie badania. W niektórych wypadkach wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej zatok, zgłoszenie się pacjenta na konsultację alergologiczną albo dodatkowe badania laboratoryjne w innych pracowniach mieszczących się w Centrum Medycznym Salus lub poza naszą placówką.

Gdzie w CM Salus przyjmuje laryngolog: Kłodzko, Nowa Ruda, Duszniki-Zdrój, Ząbkowice Śląskie

Pacjenci Centrum Medycznego Salus mają dostęp do bogatej oferty usług laryngologicznych. Począwszy od konsultacji specjalistycznych i szerokiego wachlarza badań diagnostycznych, aż po nowoczesne lecznictwo operacyjne w ramach oddziału szpitalnego.

Podczas wizyty w gabinecie laryngologicznym Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, laryngolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz przeprowadza szereg bezbolesnych badań używając, np. endoskopu lub wziernika: ogląda nos, gardło, ucho, jamę ustną, może także wykonać badanie audiologiczne słuchu. Wszystkie te badania diagnostyczne, wykonane na innowacyjnym sprzęcie, pozwalają specjaliście precyzyjnie zlokalizować miejsce i przyczynę dolegliwości oraz zlecić odpowiednią terapię operacyjną lub farmakologiczną, dobraną indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Najczęstsze problemy zdrowotne trapiące pacjentów zgłaszających się do naszego laryngologa w Kłodzku to: zatkane ucho (dolegliwości związane z bólami i szumem usznym, pogorszenie słuchu, niedosłuch, zapalenie ucha), krwawienia z nosa, przewlekły katar (nieżyt nosa, zaburzenia węchu i smaku), chrapanie, chrypka, częsty ból lub stany zapalne gardła, zatok i krtani (angina ropna, przerośnięte migdałki), nowotwory występujące w obrębie głowy i szyi, wady wrodzone (np. skrzywiona przegroda nosowa), polipy w nosie i krtani powstające nierzadko na skutek zmian zapalnych. Na wizytę u laryngologa w Kłodzku możemy umówić się także w celu wykonania badań profilaktycznych (np. w kierunku nowotworów głowy i szyi) lub w przypadku, kiedy odczuwamy już dyskomfort związany z narządem słuchu i równowagi (uchem), z narządem węchu (nosem), z narządem głosu (krtanią) lub z narządem łączącym jamę ustną, jamę nosową oraz krtań i przełyk (gardłem).

W diagnostyce i leczeniu w poradni laryngologicznej w Kłodzku wykorzystywany jest nowoczesny unit laryngologiczny. Lekarz laryngolog przeprowadza na nim badanie endoskopowe nosa i ujścia zatok, polegające na wprowadzeniu przez nos endoskopu oraz obserwacji jam nosowych i ujścia zatok na monitorze. Aby zwiększyć komfort  badania lekarz laryngolog znieczula lekiem w aerozolu błonę śluzową nosa. Unit pozwala również na przeprowadzenie drobnych zabiegów laryngologicznych, takich jak np. płukanie ucha, odsysanie wydzieliny z ucha, nosa, gardła lub krtani, badanie błony bębenkowej.

W ofercie poradni laryngologicznej Centrum Medycznego Salus znajduje się także czynnościowo-endoskopowa chirurgia zatok przynosowych (FESS). Jest to obecnie złoty standard postępowania i minimalnie inwazyjna technika endoskopowych zabiegów operacyjnych zatok przynosowych. Zabieg FESS wykonuje się u osób z przewlekłym lub nawracającym zapaleniem zatok przynosowych, u których leczenie farmakologiczne obejmujące antybiotykoterapię oraz kortysteroidoterapię nie przyniosło efektów. Metoda ta pozwala również na usuwanie ciał obcych, polipów lub niewielkich guzów nowotworowych nosa i zatok.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem laryngologiem w Kłodzku (operatorem), który przeprowadzi dokładny wywiad, badanie endoskopowe nosa oraz zleci ewentualną tomografię komputerową nosa i zatok. Konieczne jest także spotkanie z lekarzem anestezjologiem (konsultacja pod względem planowanego znieczulenia).

Zabieg wykonuje się z dojścia przez nos, endoskopem obrazującym wszystkie działania lekarza na monitorze. FESS można wykonać w znieczuleniu miejscowym z sedacją (obniżenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego za pomocą środków farmakologicznych bez wyłączenia świadomości) lub w znieczuleniu ogólnym z intubacją. Dokładny zakres zabiegu oraz znieczulenie dobierane jest indywidualnie i zależy, m.in. od charakteru i lokalizacji zmian koniecznych do usunięcia.

Postępowanie pooperacyjne obejmuje przede wszystkim ocenę krwawienia i uśmierzanie ewentualnego bólu. Opatrunki, uniemożliwiające oddychanie przez nos, usuwane są przed wypisem pacjenta ze szpitala (po nocy spędzonej w sali pobytowej). Zabieg wykonywany jest przez specjalistę otolaryngologa na oddziale szpitalnym Centrum Medycznego Salus w Kłodzku.

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.