Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia reumatologiczna

Poradnia reumatologiczna

Lekarze poradni reumatologicznej koncentrują się na diagnostyce, leczeniu i zabieganiu schorzeniom o charakterze reumatycznym kości i stawów, które wbrew powszechnie panującej opinii atakują nie tylko osoby starsze, ale nawet młodzież i dzieci. Zaliczają się do nich takie dokuczliwe i bolesne choroby, jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, przewlekłe stany zapalne i inne choroby tkanki łącznej, osteoporoza, sarkoidoza, stany zapalne ścięgien i chrząstek, zapalenie wielomięśniowe i skórno-mięśniowe itd.

Choroby zwyrodnieniowe i zapalne kości, stawów i tkanki łącznej zazwyczaj wymagają długotrwałego leczenia, poprzedzonego szczegółom wywiadem i dokładnymi badaniami, które pozwalają ocenić stan układu ruchu i poszczególnych tkanek, a następnie zdecydować o formie leczenia. Reumatolodzy przygotowują również chorych do zabiegów w trybie ambulatoryjnym i leczenia szpitalnego na oddziałach chorób wewnętrznych, ortopedycznym, chirurgicznym i rehabilitacyjnym oraz leczenia sanatoryjnego i klinicznego. Pacjenci mogą także skorzystać z konsultacji przed i po leczeniu szpitalnym oraz opieki reumatologów podczas rehabilitacji.

Gdzie w CM Salus przyjmuje internista na reumatolog: Kłodzko

Specjaliści reumatolodzy Centrum Medycznego Salus przyjmują pacjentów w Kłodzku i Dusznikach. Koncentrują się na diagnostyce, leczeniu i zabieganiu schorzeniom o charakterze reumatycznym kości i stawów, które wbrew powszechnie panującej opinii atakują nie tylko osoby starsze, ale nawet młodzież i dzieci. Zaliczają się do nich takie dokuczliwe i bolesne choroby, jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, przewlekłe stany zapalne i inne choroby tkanki łącznej, osteoporoza, sarkoidoza, stany zapalne ścięgien i chrząstek, zapalenie wielomięśniowe i skórno-mięśniowe itd. Reumatolog w Kłodzku i Dusznikach zajmuje się także pacjentami cierpiącymi na osteoporozę.

Choroby zwyrodnieniowe i zapalne kości, stawów i tkanki łącznej zazwyczaj wymagają długotrwałego leczenia, poprzedzonego szczegółom wywiadem i dokładnymi badaniami, które pozwalają ocenić stan układu ruchu i poszczególnych tkanek, a następnie zdecydować o formie leczenia. Do reumatologa warto się zgłosić po wykonaniu w laboratorium wstępnych badań krwi – morfologii. O chorobach reumatologicznych może świadczyć podwyższony wynik OB i CRP. W reumatologii służą one także o monitorowania aktywności choroby, dlatego warto je oznaczać przed każdą kolejną wizytą u reumatologa w Kłodzku lub Dusznikach.

Do poradni reumatologicznej należy się głosić, gdy pojawia się silny ból w okolicy stawów, ból ścięgien, kości lub mięśni, szczególnie jeśli dolegliwości bólowe są intensywne, trwają przez dłuższy czas i nawracają pomimo leczenia lekami przeciwzapalnymi. Inne wskazania do odwiedzenia poradni reumatologicznej w Kłodzku lub Dusznikach to poranna sztywność i zaczerwienienie stawów, problemy z utrzymaniem przedmiotów w palcach, problemy ze schylaniem się i podnoszeniem przedmiotów, opuchlizna i zniekształcenie stawów. 

Ponieważ niektóre choroby mogą dawać podobne objawy, jak choroby reumatyczne lekarz specjalista reumatolog może zalecić również wykonanie innych badań, np. w kierunku boreliozy a także zbadanie poziomu hormonów tarczycy, prolaktyny i witaminy D. Reumatolog może też zlecić inne badania, jak USG (wykonywane w Centrum Medycznym Salus) czy tomografię komputerową. Najważniejszym badaniem dla lekarza reumatologa jest poziomu czynnika reumatoidalnego (RF), który oznaczyć można odwiedzając punkty pobrań materiału laboratoryjnego do badań Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Dusznikach, Nowej Rudzie i Bożkowie. 

Poradnia reumatologiczna w Kłodzku oraz reumatolog w Dusznikach przygotowują również chorych do zabiegów w trybie ambulatoryjnym i leczenia szpitalnego na oddziałach chorób wewnętrznych, ortopedycznym, chirurgicznym i rehabilitacyjnym oraz leczenia sanatoryjnego i klinicznego. Pacjenci mogą także skorzystać z konsultacji przed i po leczeniu szpitalnym oraz opieki reumatologów podczas rehabilitacji.

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.