Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNAPoradnia internistyczna

Poradnia internistyczna

Internista jest lekarzem pierwszego kontaktu, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem przede wszystkim chorób wewnętrznych u pacjentów dorosłych. To właśnie do tego specjalisty należy udać się w pierwszej kolejności po zaobserwowaniu u siebie objawów schorzeń wewnętrznych i dolegliwości z nimi związanych. Internista, dzięki wszechstronnemu wykształceniu medycznemu (interna uchodzi za najtrudniejszą i najbardziej obszerną specjalizację), jest przygotowany do leczenia chorób układu oddechowego, odpornościowego, pokarmowego, krążenia, moczowego i kostno-stawowego, a także chorób endokrynologicznych, chorób metabolicznych i chorób alergicznych.

Internista diagnozuje stan zdrowia pacjentów na podstawie wywiadu i badania wykonywanego w trakcie konsultacji oraz zleconych badań laboratoryjnych, często również kieruje chorych na konsultacje u lekarzy innych specjalizacji. Udziela też zaleceń lekarskich, wypisuje recepty na leki, wystawia skierowania na leczenie szpitalne oraz zwolnienia lekarskie. W większości przypadków internista jest lekarzem, z którego pomocy korzystamy najczęściej w ciągu całego życia.

Lekarze interniści często utożsamiani są z lekarzami rodzinnymi, tymczasem są to dwie różne specjalizacje. Po pierwsze, interniści zajmują się jedynie osobami dorosłymi, podczas gdy lekarze rodzinni opiekują się również dziećmi. Po drugie, lekarze interny koncentrują się na chorobach wewnętrznych , a lekarze medycyny rodzinnej mają uprawnienia do diagnozowania i leczenia także niektórych innych schorzeń oraz wykonywania zabiegów w ramach tzw. małej chirurgii.

Gdzie w CM Salus przyjmuje internista: Kłodzko, Nowa Ruda, Słupiec, Ząbkowice Śląskie, Duszniki-Zdrój, Bożków

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.