Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia ginekologiczno-położnicza

Poradnia ginekologiczno-położnicza

Poradnia ginekologiczno-położnicza to jedna z najbardziej rozbudowanych i najważniejszych działów Centrum Medycznego Salus. Ze względu na szczególny charakter wizyt u ginekologa, wyjątkowy nacisk kładziemy na zapewnienie maksymalnego komfortu i atmosfery zaufania naszym pacjentkom, zatrudniając lekarzy ginekologów wyróżniających się nie tylko wysokimi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem, ale także kulturą osobistą, empatią i komunikatywnością.

Ginekolodzy przyjmujący w Kłodzku, Nowej Rudzie i Dusznikach-Zdroju to znakomici specjaliści z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób żeńskiego układu płciowego, zajmujący się zdrowiem kobiet w każdym wieku: od dziecięcego, przez nastoletni i dorosły, po dojrzały. W zakres problemów rozwiązywanych przez naszych lekarzy wchodzi leczenie niepłodności i zaburzeń miesiączkowania, infekcji, stanów zapalnych i nowotworów narządów rodnych oraz chorób przenoszonych drogą płciową (kiła, rzeżączka, opryszczki itd.), a także wymrażanie nadżerek i terapia zaburzeń hormonalnych w różnych okresach życia kobiety. Wykonują także profilaktyczne badania piersi, badania USG powłok brzusznych i prenatalne, wymazy cytologiczne i bakteriologiczne. Ponadto doradzają w temacie antykoncepcji oraz zmian w okresach dojrzewania i klimakterium.

Poradnia ginekologiczno-położnicza Centrum Medycznego Salus to także miejsce, w którym kobiety otrzymają kompleksowe wsparcie i pomoc w czasie planowania ciąży i samego jej trwania, porodu i połogu. Szczególną rolę w tym okresie odgrywa zespół położnych środowiskowych, które z właściwym sobie poświęceniem i wrażliwością otaczają opieką mamy i ich dzieci, zarówno w naszych placówkach, jak i podczas wizyt domowych.

Gdzie w CM Salus przyjmuje ginekolog: Kłodzko, Nowa Ruda, Duszniki-Zdrój

Poradnia ginekologiczno-położnicza w Centrum Medycznym Salus to miejsca szczególne. Nasz zespół, dbając o komfort i bezpieczeństwo pacjentek, udziela wsparcia kobietom na wszystkich etapach życia. Z największą starannością i osobistą troską położne dbają o przyszłe mamy – zarówno w okresie ciąży, jak i po porodzie. Opieka ta zbudowana jest w oparciu o najnowsze standardy medyczne. Położne Centrum Medycznego Salus nie zapominają także o kobietach w wieku przedkoncepcyjnym (m.in. edukacja na temat antykoncepcji), jak i paniach w okresie menopauzalnym. 

Zakres usług poradni ginekologiczno-położniczej w Centrum Medycznym Salus jest bardzo szeroki: od konsultacji ginekologicznych realizowanych przez wielu doświadczonych specjalistów, poprzez edukację położnych (m.in. w ramach Szkoły Rodzenia Salus), nowoczesne badania diagnostyczne (m.in. badania cytologiczne tradycyjne i LCB, USG piersi i transwaginalne, pełną diagnostykę laboratoryjną), opiekę okołoporodową, edukację ciężarnych, wizyty patronażowe, poradnictwo laktacyjne, aż po zabiegi ginekologiczne na oddziale szpitalnym (m.in. korekcje blizn, plastyka pochwy, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu). 

Centrum Medyczne Salus to nowoczesna placówka specjalizująca się w całościowej opiece nad zdrowiem kobiety w okresie ciąży i połogu, w wieku przedkoncepcyjnym, jak i w okresie menopauzalnym. W poradni ginekologiczno-położniczej w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju i Nowej Rudzie, zapewniamy kompleksową opiekę, zgodną z aktualnymi standardami, by pacjentki czuły się komfortowo i bezpiecznie. 

Kompleksowa opieka nad kobietą w ciąży w wykonaniu ginekologów w Kłodzku, Dusznikach i Nowej Rudzie oznacza:
– badanie USG 2D w ciąży fizjologicznej
Najpierw, w 11-14 tygodniu ciąży, oceniana jest: czynność serca płodu (FHR) i podstawowe przepływy; biometria: długość ciemieniowo-siedzeniowa (CRL); anatomia płodu: czaszka, ściany powłok jamy brzusznej,  żołądek,  serce płodu – lokalizacja oraz czynność serca, pęcherz moczowy, kręgosłup, kończyny górne i dolne; stan kosmówki; przezierność karkowa (NT) oraz kość nosowa (NB); przepływ krwi w przewodzie żylnym oraz poprzez zastawki przedsionkowo-komorowe serca płodu.
Między 18 a 22 tygodniem: oceniamy liczbę płodów, ich położenie, czynność serca, ilość naczyń w pępowinie; biometrię płodu – BPD, HC, AC, FL + ewentualną orientacyjną masę płodu (EFW); budowę płodu: czaszkę, twarz: profil, oczodoły, kość nosową, podniebienie, wargę górną, mózgowie, kręgosłup, klatkę piersiową, serce, jamę brzuszną, żołądek, pęcherz moczowy, nerki i kończyny; łożysko (lokalizacja, struktura), stopień dojrzałości według Grannuma (opis ewentualnych nieprawidłowości budowy, krwiaków pozałożyskowych); sznur pępowinowy – liczba naczyń, opis ewentualnych nieprawidłowości; ilość płynu owodniowego – w przypadku nieprawidłowości AFI; budowę szyjki macicy, jej długości, kształt ujścia wewnętrznego; ocena przyrostu wagi oraz rozwoju dziecka.
W późniejszym czasie, między 28 a 32 tygodniem ciąży ginekolog ocenia przyrost wagi oraz rozwój dziecka;  przepływy w krążeniu maciczno-łożyskowym, echo serca płodu
– badanie USG 3/4D – trójwymiarowe
– rozbudowane badania laboratoryjne: grupa krwi i Rh, morfologia krwi w ciąży, badanie ogólne moczu, stężenie glukozy we krwi, VDRL, obowiązkowe badanie w ciąży na nosicielstwo HIV i HCV, TSH, anty-HBS, badanie w ciąży w kierunku toksoplazmozy (IgG, IgM) i różyczki (IgG, IgM), cytologia w ciąży (jeżeli nie była wykonywana w ciągu ostatnich 6 miesięcy), wymazy w kierunku paciorkowców GBS, stopień czystości pochwy, zalecane – CMV IgG, IgM (cytomegalia wirus).

Położne w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju i Nowej Rudzie edukują pacjentki w zakresie: odżywiania kobiety w ciąży i profilaktyki wad cewy nerwowej; zasad higieny okresu ciąży oraz pielęgnacji skóry; aktywności fizycznej; nauki relaksacji, technik oddechowych, kształtowanie postawy; fizjologii ciąży oraz typowych dolegliwości; omówienie rozwoju dziecka na poszczególnych etapach ciąży, objawów zagrożenia ciąży, wpływu czynników teratogennych; celowości i sposobu przygotowania się do badań diagnostycznych; planu porodu, jego objawów i poszczególnych okresów.

Pomiar podstawowych parametrów i ocena dobrostanu płodu w poradni ginekologiczno-położniczej obejmuje: wywiad położniczy, założenie i prowadzenie karty ciąży; pomiar RR, tętna, wagi, obliczenie BMI, ocena tętna płodu; badanie położnicze; ocenę wysokości dna macicy; badanie piersi; interpretację badań laboratoryjnych; zalecenia diagnostyczne; KTG (zapis trwający od 20-30 min., wykonywany w III trymestrze ciąży). 

Kompleksowa opieka nad kobietą w połogu i noworodkiem w poradni ginekologiczno-położniczej Centrum Medycznego Salus obejmuje:
– ocenę stanu położniczego i emocjonalnego mamy,
– edukację w zakresie laktacji,
– omówienie techniki ssania dziecka,
– ocenę rozwoju noworodka, przyrostu masy ciała i poziomu żółtaczki fizjologicznej
– omówienie: prawidłowej pielęgnacji noworodka (m.in. skóry i kikuta pępowinowego), suplementacji witamin, szczepień ochronnych, sposobów układania, trzymania i przewijania noworodka, rozpoznawania potrzeb dziecka, zasad zdrowego odżywiania, ćwiczeń fizycznych w połogu i powrotu do życia seksualnego po porodzie.

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju, Ząbkowicach Śl. i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.

Skip to content