Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPORADNIE SPECJALISTYCZNEPoradnia pulmunologiczna

Poradnia pulmunologiczna

Poradnia pulmonologiczna specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu oddechowego dzieci i dorosłych, wśród nich takich schorzeń, jak astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), ostre, nawracające i przewlekłe zapalenie oskrzeli i oskrzelików, zapalenie płuc, gruźlica, mukowiscydoza, zatorowość płucna i zwłóknienie płuc. W diagnostyce pulmunologicznej pomocny jest szereg badań, począwszy od badań laboratoryjnych i bakteriologicznych, przez badania rentgenowskie klatki piersiowej, bronchoskopię, spirometrię i spirometrię wysiłkową, po tomografię komputerową. Większość z tych badań pacjenci mogą wykonać w placówkach Centrum Medycznym Salus. Ze względu na to, że część chorób układu oddechowego związana jest z innymi schorzeniami, np. alergiami i nowotworami, pacjenci poradni pulmunologicznej konsultowani są niekiedy z lekarzami innych specjalizacji.

Specjaliści pulmunologii CM Salus zajmują się również rozpoznawaniem i terapią obturacyjnego bezdechu śródsennego, czyli groźnych dla zdrowia, a nawet życia zaburzeń i zatrzymań oddechu podczas snu, związanych ze zmniejszonym napięciem mięśni górnych dróg oddechowych.

Gdzie w CM Salus przyjmuje pulmunolog: Kłodzko

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.