Wszywka alkoholowa

Co to jest wszywka alkoholowa?

Wszywki alkoholowe mają postać jałowych tabletek, które lekarz wszczepia pacjentowi. Zabieg polega na rozmieszczeniu podskórnie 8–10 tabletek.

Działanie leku utrzymuje się przez kilka miesięcy, dzięki uwalnianej stopniowo substancji czynnej hamującej metabolizm alkoholu. W konsekwencji po wypiciu alkoholu w organizmie odkłada się aldehyd octowy, który nie ulega przekształceniu w kwas octowy. Powoduje to wystąpienie u pacjenta objawów zatrucia aldehydem octowym, takich jak: nudności, wymioty, zawroty głowy, uczucie gorąca, czy uczucie kołatania serca.

Wszywka alkoholowa to nie lek na alkoholizm, stanowi za to jedną z metod, którą można stosować wspomagająco w terapii leczniczej. Inne metody walki z uzależnieniem od alkoholu, które należą do kluczowych sposobów przeciwdziałania temu problemowi, to leczenie w zakładach odwykowych, psychoterapia czy korzystanie ze wsparcia grup samopomocowych.

Czy to boli? Jak wygląda zabieg?

👉 Pacjent dostaje miejscowe znieczulenie, dzięki czemu pozostaje świadomy, a jednocześnie nie odczuwa bólu.

👉 Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, długości około 2 centymetrów, a w obszarze podpowięziowym umieszcza tabletki z lekiem.

👉 Po umieszczeniu leku lekarz zszywa ranę.

Zabieg jest szybki (trwa 15-30 minut) i bezbolesny.

Zgłaszając się na zabieg osoba uzależniona powinna nie pić alkoholu przynajmniej od 24 godzin.

Rejestracja na zabieg ☎️ 74 640 44 44.

Leave a reply