SKLEROTERAPIA GUZKÓW KRWAWNICZYCH

Żylaki odbytu to jedna z chorób cywilizacyjnych. W CM Salus – oprócz usuwania hemoroidów w oddziale szpitalnym – możemy je także likwidować ambulatoryjnie, korzystając z metody skleroterapii guzków krwawniczych.

Hemoroidy są anatomiczną, prawidłową i całkiem normalną strukturą odbytu, która uszczelnia kanał odbytu i kontroluje wydalanie. Kiedy jednak dochodzi do rozciągania wypełnionych krwią guzków, a naczynia ulegną obrzękowi i przerośnięciu, wówczas możemy mówić o chorobie hemoroidalnej, określanej potocznie jako żylaki odbytu lub guzki krwawnicze.  

Zabieg skleroterapii hemoroidów nie wymaga znieczulenia. Jest on praktycznie bezbolesny (wkłucia dokonuje się w strefie pozbawionej zakończeń nerwowych), choć pacjent może odczuwać nieznaczny dyskomfort. 

Co ważne, po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji – można kontynuować pracę i normalnie funkcjonować.

Skleroterapia to metoda polegająca na podaniu do światła hemoroidu specjalnego leku, który powoduje oblituracje i zwłóknienie guzka.

Zabiegi skleroterapii żylaków odbytu wykonuje się ambulatoryjnie z wykorzystaniem specjalnego rektoskopu.

Koszt zabiegu: 800 zł

Przed zabiegiem skleroterapii guzków krwawniczych wymagana jest konsultacja chirurgiczna, podczas której odbywa się kwalifikacja do zabiegu. 

Infolinia i rejestracja na zabieg: tel. 74 640 44 44

Leave a reply