Oddział szpitalny CM Salus

Oddział Chirurgii Jednego Dnia CM Salus w Kłodzku oferuje pacjentom kompleksowe leczenie zabiegowe z zakresu chirurgii, ortopedii, laryngologii, urologii oraz chirurgii naczyniowej i plastycznej.

Kwalifikacja do zabiegów operacyjnych w oddziale szpitalnym CM Salus odbywa się w: POZ, poradniach specjalistycznych oraz Centrum Estetyki.

Proces kwalifikacji do zabiegu oparty jest o szeroką diagnostykę: badania laboratoryjne, badania RTG i USG, badania endoskopowe i otolaryngologiczne.

Bogata oferta programów rehabilitacyjnych rekomendowanych po zabiegach operacyjnych może wspomóc pacjentów w procesie rekonwalescencji.

Sercem oddziału jest blok złożony z 2 sal operacyjnych oraz oddział dzienny, z kilkoma salami wybudzeniowymi i pobytowymi, gdzie pacjenci przebywają po zabiegu. Zespół medyczny oddziału szpitalnego to lekarze różnych specjalności (chirurdzy, ortopedzi, laryngolodzy, urolodzy, chirurdzy plastyczni) wspierani przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny. 

Po zabiegu – w ramach opieki pooperacyjnej – każdy pacjent objęty jest nadzorem lekarza operatora oraz odbywa wizytę kontrolną.

Szpital CM Salus w Kłodzku oferuje zabiegi operacyjne z zakresu:

• ortopedii (artroskopie i rekonstrukcje kolana i barku, paluchy koślawe, młotkowate, sztywne i zatrzaskujące, zespół cieśni nadgarstka, przykurcz Dupuytrena, usunięcie ganglionu, uwolnienie nerwu łokciowego, usuwanie zespoleń)

• leczenia bólu przewlekłego (kriolezje, termolezje, ostrzyknięcia korzeni nerwowych, leczenie komórkami macierzystymi)

• chirurgii ogólnej (przepukliny pachwinowe, brzuszne i pępkowe)

• laryngologii (FESS – endoskopowa operacja zatok przynosowych, plastyka podniebienia, skrzywienie przegrody nosa, usunięcie migdałka gardłowego i migdałka podniebiennego, usunięcie polipów z nosa, usunięcie zmian jamy ustnej, przycięcie wędzidełka języka)

• urologii (stulejka, usunięcie wodniaka jądra, podcięcie wędzidełka napletka, cystoskopia)

• chirurgii naczyniowej (żylaki kończyn dolnych metodą laserową oraz chirurgiczną)

• chirurgii estetycznej (korekcji powiek górnych i dolnych, korekcja uszu)

• dermatologii (usunięcie dużych zmian skórnych z badaniem histopatologicznym, usunięcie dużych tłuszczaków).

Sekretariat medyczny Oddziału Leczenia Jednego Dnia 

tel. 74 640 44 44 wew. 2 

lub 512 270 793

e-mail: szpital@saluscm.pl

Więcej informacji na stronie w zakładce szpital.

 

 

Leave a reply