Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIŻylaki kończyn dolnych – klej

Żylaki nóg – metoda z użyciem kleju tkankowego

Żylaki kończyn dolnych, czyli widoczne gołym okiem skutki niewydolności krążenia krwi w żyłach nóg, to narastający problem zdrowotny Polaków – szacuje się, że już ponad 70% kobiet w naszym kraju cierpi na tę chorobę w różnych stadiach zaawansowania. Główną przyczyną ich powstawania jest skłonność do tej choroby odziedziczona genetycznie, ale sprzyja jej siedzący tryb życia i zmniejszenie aktywności fizycznej, które charakteryzuje społeczeństwa krajów rozwiniętych i rozwijających się.Leczenie chirurgiczne to w wielu przypadkach najlepsze, a czasami wręcz jedyne rozwiązanie problemów żylnych tego rodzaju, które nieleczone mogą prowadzić do znacznie poważniejszych schorzeń. Jego celem jest zlikwidowanie nadciśnienia żylnego, które jest podstawowym czynnikiem stymulującym rozwój choroby żylakowej.

Leczenie żylaków nóg przy zastosowaniu kleju tkankowego

Najnowszą i w większości przypadków pacjentów ze szczególnie dużymi zmianami naczyniowymi kończyn dolnych, najbardziej skuteczną metodą leczenia jest zabieg klejenia żylaków kończyn dolnych. Może on zastąpić metodę klasyczną operacji chirurgicznej oraz metodę laserowego usuwania żylaków. Do zabiegu z użyciem kleju tkankowego klasyfikują się pacjenci z przewlekłą niewydolnością żylną, chorzy z następującymi objawami: uczuciem ciężkości nóg, bólami nóg, nocnymi kurczami, świądem, zespołem niespokojnych nóg, zmianami zapalnymi skóry, samoistnymi krwawieniami, owrzodzeniami, ze stwierdzaną w USG niewydolnością głównego pnia żylnego. Ten innowacyjny zabieg przeprowadzony jest w warunkach Oddziału Leczenia Jednego Dnia przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu inwazyjnego oraz kleju tkankowego. W trakcie zabiegu wykonuje się tylko jedno wkłucie igłą, przez którą do światła chorej żyły umieszcza się cewnik z klejem tkankowym, a cała procedura zamknięcia żylaków trwa od 10 do 40 minut w zależności od wielkości zmian chorobowych. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i zaliczany jest do grupy zabiegów operacyjnych małoinwazyjnych. Po zabiegu pacjent bez żadnych przeszkód może wrócić do codziennych aktywności. Zaletą metody leczenia żylaków kończyn dolnych przy użyciu kleju tkankowego jest brak bólu oraz brak blizn po nacięciu skóry. Dodatkowym atutem tej metody jest fakt, że po zabiegu nie ma konieczności stosowania pończoch uciskowych, a zabieg można przeprowadzać również latem, gdyż nie ma potrzeby unikania słońca.  

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym

Pobyt w oddziale

› do jednego dnia

Zalecenia po zabiegu

› kontrola pooperacyjna następuje po 7 dniach

Niezdolność do pracy zawodowej – rekonwalescencja

› od 1 do 4 tygodni

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych