Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGITermolezja

Termolezja i termolezja pulsacyjna

To procedura medyczna o działaniu przeciwbólowym stosowana w obrębie kręgosłupa i nerwów obwodowych. W pierwszym zabiegu wykorzystuje się wysoką temperaturę – nawet do 80ºC, generowaną przez cienką igłę w celu termicznego uszkodzenia zakończeń nerwowych przewodzących ból, natomiast w drugim temperaturę 42ºC, metodą pulsacyjną poprzez odpowiednią modulację elektryczną w celu wyłączenia przewlekłego bólu spowodowanego aktualnym lub dawnym uszkodzeniem korzeni nerwowych i nerwów obwodowych, które wymagają zachowania. 

W Centrum Medycznym Salus zabiegi termolezji i termolezji pulsacyjnej wykonywane są w warunkach Oddziału Leczenia Jednego Dnia i są alternatywą dla metody kriolezji, gdy u pacjenta występuje potrzeba wykonania zabiegu wielopunktowo (nawet kilkanaście punktów bólowych). Przebieg zabiegów termolezji to procedura, w której ułożenie pacjenta zależy od lokalizacji bólu. Lekarz operator podaje znieczulenie miejscowe skóry, przez którą wprowadza igłę o bardzo cienkiej średnicy, która wraz z prowadnikiem ciepła dociera bezpośrednio do gałązek nerwowych przewodzących ból. Zabiegi termolezji dzięki małoinwazyjnym narzędziom mogą być stosowane np. w zespołach cieśni nadgarstka, jako modulacja bólu, jak również po mało skutecznych metodach tradycyjnego leczenia operacyjnego cieśni, przetrwałych rwach kulszowych mimo odbarczenia korzeni, przetrwałych zespołach napięciowych np. w zespole mięśnia gruszkowatego, bólach podpotylicznych zespołu Arnolda, itp.

Kiedy wykonuje się termolezję?

Termolezję zalicza się do innowacyjnych zabiegów przeciwbólowych kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych, stawów obwodowych oraz w zespołach cieśni nadgarstka, jak również w przypadkach, w których występuje potrzeba wykonania zabiegu wielkopunktowo, tj. w okolicach kilku nerwów obwodowych.

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym

Pobyt w oddziale

› od kilku godzin do jednego dnia

Zalecenia po zabiegu

› opatrunek usuwa się po jednej dobie

› kontrolna wizyta planowana jest około 2 miesiąca po zabiegu

Rekonwalescencja

› okres niezdolności do intensywnego uprawiania sportu –  do 2 miesięcy

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych