Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALINFORMACJE DLA PACJENTÓWPrzygotowanie do zabiegu rekonstrukcji ACL

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU REKONSTRUKCJI ACL

1. Zaleca się mieć wykonane wcześniej co najmniej 2 dawki szczepienia przeciwko WZW typu B. UWAGA! Osoby urodzone od roku 1986 do 1994- były szczepione w gimnazjum i mają wszystkie dawki szczepionki. Osoby urodzone w 1995 roku i później szczepione są obowiązkowo od urodzenia i posiadają wszystkie dawki szczepionki. W wyżej wymienionych przypadkach szczepienia nie należy powtarzać.

2. Na jeden tydzień przed zabiegiem prosimy nie przyjmować leków z grupy salicylanów, leków rozrzedzających krew oraz imbiru, czosnku i suplementów diety. Pacjent chorujący na choroby przewlekłe, zobowiązany jest do dostarczenia zaświadczenia od lekarza prowadzącego o optymalnym stanie choroby i braku przeciwwskazań do planowanego zabiegu. Leki na stałe przyjmowane z powodu chorób przewlekłych proszę przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i przywieść ze sobą w dniu zabiegu listę przyjmowanych leków.

3. Nie wcześniej niż 14 dni przed planowanym zabiegiem prosimy o wykonanie aktualnych wyników badań. Wyniki można wysłać skanem na adres e-mail szpital@saluscm.pl lub zdjęciem na nr telefonu oddziału szpitalnego +48 512 270 793 w celu weryfikacji oraz dostarczyć je w dniu zabiegu w oryginale.
• Morfologia krwi z płytkami
• APTT
• INR
• Elektrolity (sód, potas)
• Grupa krwi
• EKG
• HBS antygen
• HCV przeciwciała
• HIV przeciwciała

4. W przeddzień operacji do godziny 21.00 zjeść posiłek, do godziny 24.00 można pić płyny (najlepiej wodę mineralna niegazowaną). W dzień zabiegu prosimy zgłosić się na czczo (bez jedzenia i picia).

5. W dniu zabiegu obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych oraz żucia gumy. Bezpośrednio przed zabiegiem należy wykąpać się. Na czas pobytu w Oddziale Leczenia Jednego Dnia Centrum Medycznego SALUS w Kłodzku prosimy o ściągniecie i pozostawienie w domu wszystkich metalowych ozdób tj.: obrączki, pierścionki, kolczyki, zegarki, bransolety, naszyjniki, spinki do włosów, itd. Prosimy zabrać ze sobą: dwie kule łokciowe, ortezę z regulacją zgięcia, dane osoby której pacjent udzieli zgody na informację o jego stanie zdrowia i wglądu do dokumentacji medycznej, dowód osobisty, przybory toaletowe, ręcznik, pidżamę, pantofle, przyjmowane na stałe leki.

6. W dniu operacji prosimy zgłosić się o wyznaczonej godzinie do Centrum Medycznego Salus Kłodzko ul. Kusocińskiego 3a, wejście nr 2, pierwsze piętro (Oddział Leczenia Jednego Dnia).

7. Pacjent wychodzi do domu kilka godzin po zabiegu. Zaleca się aby opuścił oddział pod opieką osoby towarzyszącej. Zalecane jest aby pacjent w pierwszej dobie po zabiegu pozostawał w domu pod opieką osoby trzeciej.

8. Szanowna Pani/Panie, w związku z zaplanowanym zabiegiem operacyjnym istnieje możliwość zapłaty za zabieg:
• W formie przelewu na konto CM Salus PKO BP O/Kłodzko 21102051120000710201158880, pieniądze powinny być w dniu zabiegu na koncie naszego Centrum, jednak nie wcześniej niż w miesiącu w którym ma być wykonany zabieg. Proszę nie zapomnieć o podaniu swoich danych w tytule przelewu: nazwisko i imię oraz termin zabiegu.
• Gotówką lub kartą płatniczą w dniu zabiegu podczas przyjęcia w sekretariacie oddziału szpitalnego. W przypadku płatności kartą płatniczą proszę pamiętać o zwiększeniu limitów płatności na karcie w celu dokonania skutecznej zapłaty.

9. Jeżeli pacjent oddziału szpitalnego CM SALUS w Kłodzku, wymaga po zabiegu dłuższego regenerującego odpoczynku przed powrotem do domu lub jego miejsce zamieszkania jest odległe, może skorzystać z oferty pobytowej w Villi Dębowa w Polanicy-Zdroju:
• adres: 57-320 Polanica-Zdrój, ul.Dębowa 21,
• kontakt: tel. +48 786 863 224 / e-mail: rezerwacja@villadebowa.pl.
• więcej informacji o Villi Dębowa znajdą Państwo na oficjalnej stronie pensjonatu www.villadebowa.pl.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.