Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSPRZYCHODNIAPRACOWNIE DIAGNOSTYCZNEPracownia ultrasonograficzna

Pracownia ultrasonograficzna (USG)

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest we współczesnej medycynie jedną z najczęściej stosowanych, nieinwazyjną, szybką i całkowicie bezbolesną metodą diagnostyczną, pozwalającą na dokładne badanie wybranego obszaru wnętrza ciała. W badaniu USG wykorzystuje się nieszkodliwe dla organizmu człowieka zjawisko fali ultradźwiękowej, dlatego można je powtarzać wielokrotnie w krótkich odstępach czasu.

Dla uzyskania obrazu narządów wewnętrznych metodą ultrasonografii wykorzystuje się niesłyszalne dla ludzkiego ucha fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, które po odbiciu się od badanych narządów tworzą tzw. echo akustyczne. Echo jest następnie przetwarzane komputerowo i prezentowane na monitorze w formie obrazu w czasie rzeczywistym. W zależności od rodzaju badanie ultrasonograficzne wykonywane jest przez skórę lub po wprowadzeniu sondy do naturalnych otworów ciała. USG jest obecnie jedną z podstawowych metod monitorowania prawidłowości rozwoju płodu podczas ciąży.

W placówkach CM Salus badania wykonywane są przez wykwalifikowany personel na certyfikowanych aparatach ultrasonograficznych nowej generacji, które gwarantują wysoką jakość badania i wysoką wiarygodność uzyskanych wyników.

Badania ultrasonograficzne (USG) wykonywane są w przychodniach CM Salus w Kłodzku przy ul. Łąkowej 5 i ul. Kusocińskiego 3A, Nowej Rudzie i Dusznikach-Zdroju.

Rodzaje badań USG wykonywanych w CM Salus:

› USG jamy brzusznej

› USG tarczycy

› USG piersi

› USG nerek, moczowodów i pęcherza moczowego

› USG węzłów chłonnych

› USG jąder

› USG miednicy

› USG płodu

› USG Doppler

› USG stawów

› biopsja cienkoigłowa sutka, tarczycy, węzłów chłonnych

 

Kłodzko, ul. Kusocińskiego 3A
lek. med. Janusz Gielgier czwartek 10:30-13:00
lek. med. Sławomir Wrzecion
lek. med. Janusz Gilegier
wtorek (raz w miesiącu)
biopsja cienkoigłowa
15:00-16:30
lek. med. Robert Ślisz środa 16:30-18:00
lek. med. Anna Ślisz poniedziałek
środa
czwartek
15:00-16:30
15:00-16:00
14:00-15:30
Nowa Ruda, ul. Piłsudskiego 2
lek. med. Janusz Gielgier harmonogram zmienny
Duszniki-Zdrój, ul. Dworcowa 9
lek. med. Janusz Gielgier harmonogram zmienny
lek. med. Anna Ślisz harmonogram zmienny

Zarezerwuj termin badania

Terminy badań diagnostycznych w przychodniach Centrum Medycznego Salus można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w ośrodkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.