Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Peeling kawitacyjny

Doskonałą metodą złuszczania naskórka jest peeling kawitacyjny. Jest to metoda oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków. Bardzo często konkuruje on z zabiegiem mikrodermabrazji, gdyż jest delikatniejszy. W przypadku, kiedy mikrodermabrazja nie jest zalecana, stosuje się właśnie peeling kawitacyjny. Jest on zabiegiem uniwersalnym dla każdego typu cery, bez względu na wiek.

Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Kawitacja zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka. 

Zabieg polecany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym i różowatym, zaskórnikami i wągrami – to jeden z niewielu patentów na „czarne kropki”. Peeling kawitacyjny jest też pomocą dla cery mieszanej i tłustej, ponieważ zmniejsza wydzielanie sebum i tzw. świecenie się twarzy. Skórze suchej i zmęczonej dodaje blasku, a regularnie stosowany może także wygładzić drobne zmarszczki i wyrównać koloryt skóry (niwelacja przebarwień).

Peeling kawitacyjny w Centrum Estetyki Salus stanowi także formę przygotowania skóry do zabiegów nawilżających i odżywczych, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych. Jest nieinwazyjny, więc sprawdzi się również u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych