Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIPedicure podologiczny

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny, nazywany również leczniczym, choć może przywodzić na myśl zabiegi, które na stopach przeprowadza kosmetyczka, jest czymś znacznie bardziej złożonym i zaawansowanym. Po pierwsze, w odróżnieniu od pedikiurzystki podolog może zajmować się nie tylko stopami zdrowymi, ale także problematycznymi, a po drugie nie ogranicza się jedynie do zabiegów poprawiających wygląd stóp, ale podejmuje także czynności o charakterze leczniczym, służące usunięciu ewentualnych dolegliwości.

Podczas wizyty, która rozpoczyna się wywiadem i dokładnymi oględzinami stóp pacjenta, podolog najpierw dokonuj analizy aktualnego stanu i stawia diagnozę, a następnie proponuje odpowiednią formę terapii.

Sam pedicure podologiczny polega na dokładnym usunięciu zrogowaciałego naskórka, a także takich problemów, jak odciski, nagniotki i modzele – głównie przy użyciu frezarki, ale także skalpela, dłuta i innych specjalistycznych narzędzi. Podolog zajmuje się również wrastającymi paznokciami, pękającymi piętami, brodawkami i grzybicami, czyli wszystkimi patologicznymi zmianami, które zidentyfikuje. Z tego powodu sesja pedicure podologicznego może trwać nawet półtorej godziny, a wśród końcowych zaleceń może być powtórzenie zabiegu za określony czas lub nawet konieczność wizyty u lekarza.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych