CENTRUM MEDYCZNE SALUS › SZPITAL › ZABIEGI › Mięsko cewkowe
CENTRUM MEDYCZNE SALUS › SZPITAL › ZABIEGI › Mięsko cewkowe
Mięsko cewkowe jest zmianą lokalizującą się w ujściu zewnętrznym damskiej cewki moczowej i ma postać czerwonego polipa. Pacjentki najczęściej zgłaszają się do lekarza z powodu samoistnego krwawienia okolicy zmiany, dyskomfortu podczas oddawania moczu lub współżycia płciowego. Mięsko cewkowe kwalifikuje się do leczenia zabiegowego, podczas którego usuniętą zmianę oddaje się do oceny histopatologicznej.
Leczenie operacyjne
Zabieg mięska cewkowego przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka układana jest w pozycji ginekologicznej. Podczas zabiegu lekarz resekuje polipowatą zmianę i zakłada szwy w celu zbliżenia brzegów rany oraz zahamowania krwawienia. Stosowane szwy są rozpuszczalne, które po kilkunastu dniach odpadają samoistnie. W nielicznych przypadkach po zabiegu pozostawiony jest cewnik w pęcherzu moczowym na kilka godzin. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może odczuwać uczucie dyskomfortu, pociągania czy szczypania podczas mikcji.
Znieczulenie
› zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym
Pobyt w oddziale
› do kilku godzin
Zalecenia po zabiegu
› codzienna kąpiel miejsca operowanego z dodatkiem mydła
› stosowanie środków higienicznych i farmaceutycznych zaleconych przez lekarza
› powstrzymanie się od podejmowania aktywności seksualnej przez okres 3-4 tygodnie od zabiegu
› przez okres 1 tygodnia od zabiegu wskazane jest unikanie ciężkiej aktywności fizycznej
Rekonwalescencja
› okres rekonwalescencji – 3-4 tygodnie
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.