Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM REHABILITACJIZABIEGIMechaniczny drenaż limfatyczny (BOA)

Mechaniczny drenaż limfatyczny (BOA)

Mechaniczny drenaż limfatyczny, nazwany również pneumatycznym masażem sekwencyjnym, to rodzaj masażu uciskowego, którego zasadniczym celem jest pobudzenie krążenia limfy, odpowiedzialnej za usuwanie z komórek zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia złogów limfatycznych i obrzęków kończyn, a także redukcji cellulitu i zwiększenia jędrności skóry. Następuje również pobudzenie krążenia krwi, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione.

Przy mechanicznym drenażu limfatycznym wykorzystuje się specjalny kombinezon lub rękawy, do których aparatura w odpowiednich interwałach czasowych wtłacza pod ciśnieniem powietrze. Intensywność wędrujących wzdłuż ciała fal uciskowych może być regulowana, dla uzyskania jak najlepszych efektów terapeutycznych bez powodowania uczucia nadmiernego dyskomfortu u pacjentów.

Stosowanie tego rodzaju terapii zalecane jest osobom:
› cierpiącym na nadwagę i otyłość
› z niewydolnością żylną
› z chorobą niedokrwienną kończyn dolnych
› z obrzękami limfatycznymi
› z chorobą zwyrodnieniową stawów
› po urazach i zabiegach chirurgicznych
› z cellulitem
› zestresowanym i przemęczonym

Rezultaty mechanicznego drenażu limfatycznego są odczuwalne i widoczne nawet bezpośrednio po zakończeniu zabiegu: zmniejsza się obrzęk kończyn, znika uczucie ciężkości nóg, następuje redukcja dolegliwości związanych z żylakami, ciało staje się odprężone i zrelaksowane. Trwałe i wyraźne efekty terapeutyczne i estetyczne można jednak osiągnąć dopiero po zastosowaniu kilku zabiegów w serii.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych