Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM REHABILITACJIZABIEGIMasaż leczniczy (rehabilitacyjny)

Masaż leczniczy (rehabilitacyjny)

Masaż leczniczy całościowy to jedna z najpopularniejszych, najstarszych i przynoszących najlepsze rezultaty metod fizjoterapeutycznych. Opiera się na technikach masażu klasycznego, do których zalicza się głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wałkowanie i oklepywanie, a jego celem jest poprawa nie tylko stanu zdrowia, ale również samopoczucia pacjenta. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co wydatnie przyspiesza proces regeneracji i rekonwalescencji.

Masaż leczniczy wymaga gruntownej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, więc w CM Salus zajmują się nim wyłącznie rehabilitanci, których fachowość i doświadczenie gwarantują prawidłowe przeprowadzenie zabiegów podczas każdej sesji, bez wynikającego z braku wiedzy czy umiejętności pogłębienia skutków urazu czy nasilania objawów choroby.

Wskazań do wykonywania masażu leczniczego jest bardzo wiele. Do głównych należy zwalczanie sztywności, napięcia i bólu mięśni, szczególnie po intensywnym wysiłku fizycznym, redukowanie migrenowych i napięciowych bólów głowy oraz bólu w lędźwiowo-krzyżowej części kręgosłupa. Powszechnie korzystają z niego sportowcy, przed zawodami dla rozluźnienia mięśni i złagodzenia napięcia psychicznego, po zawodach dla zmniejszenia bólu, sztywności i uniknięcia skurczów mięśni, a w przypadku kontuzji – dla szybszego przywrócenia sprawności i powrotu do zdrowia. Często masażowi leczniczemu poddają się również kobiety w ciąży, osoby cierpiące z powodu dolegliwości bólowych wywoływanych siedzącym trybem życia i pracy, osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną oraz osoby w podeszłym wieku z powodu zmian zwyrodnieniowych związanych z procesem starzenia się.

Nasi rehabilitanci podczas masażu leczniczego przestrzegają zasad tensegracji na poziomie powięziowo-mięśniowo-więzadłowym, dla przywrócenia i zachowania równowagi między siłami rozciągania i ściskania, którym nieustannie poddawane są wszystkie struktury ludzkiego ciała: kości, mięśnie, stawy, powięź itd.

Techniki i zakres masażu dobierane są indywidualnie do danego schorzenia jednostki chorobowej, a przed rozpoczęciem tego rodzaju terapii pacjenci poddawani są wywiadowi, który pozwala dokonać wyboru najlepszej formy masażu.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych