Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIKorekcja kształtu nosa (rhinoplastyka)

Korekcja nosa (rhinoplastyka)

Zabiegu chirurgicznej korekcji kształtu i wielkości nosa nie można przeprowadzać przed ukończeniem rozwoju szkieletu kostnego, który następuje ok. 16.-17. roku życia. Decyzję o operacji najlepiej podjąć po uzyskaniu pełnoletności, świadomie, samodzielnie i bez pośpiechu, ponieważ nos ma ogromny wpływ na wygląd twarzy, nadając jej określony charakter. Celem operacji jest poprawa kształtu, wielkości lub ustawienia nosa w stosunku do osi symetrii, tak aby zachować lub przywrócić harmonię rysów twarzy indywidualnie w przypadku każdego pacjenta. Zależnie od potrzeby korekcja obejmuje część chrzęstną nosa – w zakresie czubka nosa – lub częściej także część kostną z modelowaniem całego szkieletu nosa. W przypadkach upośledzenia drożności nosa, trudności w oddychaniu lub wyraźnego skrzywienia piramidy nosa, chirurgicznej interwencji wymaga także przegroda nosowa.

Operacja korekcyjna nosa

Cięcia wykonuje się wewnątrz nosa, tak że po operacji nie pozostają ślady ani blizny zewnętrzne. Niekiedy jednak zachodzi potrzeba niewielkich cięć zewnętrznych na przykład dla poprawy ustawienia skrzydełek nosa lub dla ich zwężenia. Wówczas pozostają mało widoczne blizny w miejscu tych cięć. Rany wewnątrz nosa zszywa się szwami, które nie wymagają usuwania, lecz wypadają lub rozpuszczają się po około tygodniu. Czas trwania operacji wynosi od 1 do 2 godzin.

Po operacji nosa zakłada się setony, które wymienia się po 48 godzinach. Zależnie od stopnia deformacji na nos zakłada się opatrunek usztywniający na okres około 7-10 dni. Przegrodę nosa ustala się w nowym położeniu płytkami z tworzywa, które usuwa się po kilku dniach. Wynik ostateczny operacji ocenia się po upływie kilku miesięcy, kiedy zupełnie ustąpią obrzęki i ustabilizuje się blizna kostna.

Znieczulenie

› operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą) lub rzadziej w znieczuleniu miejscowym

Pobyt w oddziale

› od kilku godzin do 1 dnia

Niezdolność do pracy zawodowej – rekonwalescencja

› po operacji nosa utrzymują się obrzęki i zasinienia, szczególnie w okolicach powiek przez okres około 7-10 dni; te objawy ustępują bez pozostawiania śladów

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych