Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Fotoodmładzanie laserem Nordlys by Ellipse

Fotoodmładzanie to delikatniejsza od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Zabieg ten jest kuracją uniwersalną, gdyż podczas jednego sesji usuwane są drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry.

Zaletą fotoodmładzania laserem Nordlys by Ellipse jest to, że jest mniej inwazyjny od rozpowszechnionych dotychczas metod, a przede wszystkim ekspresowy – już na drugi dzień po zabiegu można wrócić do normalnej, codziennej aktywności. Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Urządzenie IPL (ang. Intense Pulse Light, czyli Intensywnie Pulsujące Światło) emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia się skóry równocześnie. Sam zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacjami z kosmetologiem wykonującym zabieg.

Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się skórze serię świetlnych „strzałów”. W tym samym czasie fale jednej długość walczą np. z rozszerzonymi naczynkami, podczas gdy fale innej długości likwidują przebarwienia, a jeszcze innej pobudzają produkcję kolagenu. Zwykle bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Pierwsze wyraźne efekty są widoczne po 2-3 seriach naświetleń. Aby wyglądać naprawdę pięknie, należy wykonać około 5 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych.

Fotoodmładzanie to bezpieczna, minimalnie inwazyjna i bezkrwawa metoda odnowy skóry. Nie dochodzi tu do mechanicznego lub chemicznego zdarcia całej warstwy naskórka, jak podczas dermabrazji laserowej czy peelingu. Po zabiegu można myć twarz wodą i używać własnych kosmetyków. Polecamy go szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry: zrogowaciałej, ze zmianami posłonecznymi, z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. Dzięki fotoodmładzaniu skóra odzyska jędrność, będzie gładsza i delikatniejsza, a pory skóry będą widocznie zmniejszone.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych