Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIChoroba Dupuytrena

Choroba Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena jest chorobą o nierozpoznanej do końca przyczynie, choć jej rozwojowi sprzyjają urazy nerwu łokciowego, zmiany w korzeniach nerwowych w splocie ramiennym lub choroby układu nerwowego oraz uwarunkowania genetyczne. Dotyka przede wszystkim mężczyzn powyżej 40. roku życia. Polega na przebudowie i nadmiernym zgrubieniu (zwłóknieniu) rozcięgna dłoniowego i tkanki podskórnej dłoni. Zmiany typu guzki, zaciągnięcia skóry, zgrubienia i pasma pogrubiałej tkanki pojawiają się na dłoni i rozciągać się mogą na palce, powodując przykurcze w stawach międzypaliczkowych. Miejscowy przerost tkanki łącznej może pojawić się również na rozcięgnie podeszwowym i męskich narządach rozrodczych, co świadczy o agresywnym przebiegu choroby.

Leczeniem z wyboru przykurczu Dupuytrena jest zabieg operacyjny, polegający na wycięciu bliznowatych pasm ograniczających prawidłowy wyprost palców.

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się  w znieczuleniu miejscowym lub odcinkowym

Pobyt w oddziale

› do kilku godzin

Zalecenia po zabiegu

› należy starać się nie zamoczyć rany pooperacyjnej przez 24 godziny po zabiegu

› opatrunki należy zmieniać codziennie, przemywając ranę środkami odkażającymi (octenisept, woda utleniona, spirytus salicylowy) i utrzymywać ja w czystości.

› w przypadku zaczerwienienia, bólu i obrzęku rany pooperacyjnej oraz gorączki, należy skontaktować się z lekarzem.

› po 7-10 dniach następuje wizyta kontrolna w przychodni, podczas której zdejmuje się szwy i kontroluje gojenie

› w większości przypadków zalecana jest rehabilitacja, prowadzona pod nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty, polegająca głównie na ćwiczeniach rozciągających; korzystać należy także z zabiegów fizjoterapeutycznych, np. kinezyterapii, masaży lub jonoforezy.

Rekonwalescencja

› niezdolność do pracy zawodowej – od 1 do 4 tygodni

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych