Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM REHABILITACJIZABIEGIMasaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich, nazywany również masażem głębokim, jest rodzajem terapii, który ma na celu przywrócenie prawidłowego stanu tkanek (napięcia, elastyczności), przede wszystkim mięśni. Główna praca w przypadku tej formy masażu opiera się na powięzi.

Ponieważ na skutek mikrourazów lub przewlekłych napięć w tkankach miękkich pojawiają się zrosty (pasma bolesne i sztywne), które mogą występować w różnych strukturach (mięśniach, powięzi, więzadłach, ścięgnach), jednym z głównych założeń masażu głębokiego jest ich likwidacja. Zrosty mogą bowiem zakłócać prawidłowy przepływ krwi, powodować dolegliwości bólowe, ograniczać ruchomość lub powodować nawracające stany zapalne. Masaż głęboki wykonywany w tym celu służy wydłużeniu, rozluźnieniu i usunięciu zrostów łącznotkankowych.

Techniki masażu wykonywane są bardzo wolno i precyzyjnie (w zależności od napięcia tkanek) i pozwalają na fizjologiczną odpowiedź tkankową (rozluźnienie mięśniowo-powięziowe). Masaż głęboki może być stosowany u osób w różnym wieku. Masażysta wykonuje ruchy łokciami, przedramionami i palcami), bez wywierania na ciało pacjenta dużego nacisku. Pożądanymi efektami masażu tkanek głębokich jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawa elastyczności i sprawności mięśni, przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz swobody i płynności ruchów.

Masaż tkanek głębokich jest wyjątkowo skuteczny w stanach przewlekłych napięć w różnych sferach. Dostosowany jest indywidualnie do każdego pacjenta, z uwzględnieniem jednostek chorobowych zgłoszonych rehabilitantowi przed masażem podczas wywiadu.

Wskazaniem do terapii za pomocą masażu tkanek głębokich są:

› przewlekły ból (m.in. ból mięśniowo-powięziowy)
› stany po urazach (skręcenia, stłuczenia, złamania) oraz operacjach
› ból pochodzenia emocjonalnego, m.in. wywołane stresem
› ograniczenia ruchomości i bóle stawów (m.in. sztywność pleców)
› wady postawy
› nauka prawidłowych funkcji ruchu
› zespół cieśni kanału nadgarstka
› rwa kulszowa, udowa, ramienna
› zespół górnego otworu klatki piersiowej
› zespół bolesnego barku
› skurcze i napięcia mięśniowe
› inne dysfunkcje narządu ruchu.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych