Rehabilitanci Salusa – ręce, które leczą

Zespół rehabilitacji CM Salus to doświadczeni, zaangażowani fizjoterapeuci i specjaliści, którzy od lat dbają o to, aby pacjenci w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze wracali do zdrowia i sprawności w jak najkrótszym czasie.  

Centrum Rehabilitacji CM Salus obejmuje nowe, komfortowe gabinety i sale gimnastyczne, wyposażone w nowoczesny sprzęt. Pacjenci mają możliwość skorzystania z szerokiej gamy zabiegów fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażu leczniczego, terapii manualnej itp. W palcówkach CM Salus zabiegi fizjoterapeutyczne realizowane są w ramach NFZ oraz odpłatnie. Udzielane są także świadczenia na rzecz osób uprawionych do korzystania z usług medycznych firm takich jak Medicover, Lux-Med, Mondial, Falck, Enel-Med i innych.

Centrum Medyczne Salus świadczy usługi z zakresu rehabilitacji w trzech placówkach: 

Kłodzko, ul. Łąkowa 5, tel. 512 270 792
Nowa Ruda, ul. Piłsudskiego 2, tel. 535 229 396
Duszniki-Zdrój, ul. Dworcowa 9, tel. 531 267 589

Poradnia rehabilitacyjna
W poradni rehabilitacyjnej specjaliści kwalifikują na odpowiedni rodzaj rehabilitacji, zalecając niezbędne do uzyskania pełnej sprawności zabiegi. Podczas wizyty lekarskiej przeprowadzany jest wywiad i ocena stanu zdrowia pacjenta. Z konsultacji można skorzystać w CM Salus w ramach NFZ oraz prywatnie. 

Rehabilitacja w trybie ambulatoryjnym
Fizjoterapia ambulatoryjna odbywa się w cyklu fizjoterapeutycznym trwającym do 10 dni zabiegowych. Pacjent może korzystać z maksymalnie 5 zabiegów dziennie. Do świadczeń rehabilitacji niezbędne jest skierowanie od lekarza, który współpracuje w ramach umowy z NFZ. Skierowanie ważne jest 30 dni od daty jego wystawienia. Oznacza to, że pacjent musi zarejestrować się na zabiegi przed upływem tego terminu. 

Nieodpłatna Rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych
Od 1 lipca 2018 roku pacjenci o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą korzystać w placówkach CM Salus z rehabilitacji nieodpłatnie oraz poza kolejnością. Aby skorzystać z zabiegów, niezbędne jest okazanie podczas rejestracji dokumentu potwierdzającego przysługujące uprawienie, tj. orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, jak i skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne. 

Oddział dzienny rehabilitacji
Pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych oraz nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego mogą korzystać z zabiegów w ramach oddziału dziennego. Rehabilitacja obejmuje kompleksową fizjoterapię narządu ruchu, szczególnie ze wskazań ortopedycznych (po urazach, przebytych operacjach lub w przypadku przewlekłych chorób), a także wskazań reumatologicznych, onkologicznych oraz pulmonologicznych. Czas trwania cyklu fizjoterapeutycznego w ramach oddziału dziennego to od 3 do 6 tygodni.

Rehabilitacja bez skierowania
CM Salus oferuje szeroką gamę zabiegów fizjoterapeutycznych, z których pacjenci mogą korzystać odpłatnie (bez skierowania). Fizjoterapeuci Salusa wykorzystują także różne metody terapeutyczne takie jak: PNF, kinesiology taping (plastrowanie), mobilizacje tkanek miękkich, mobilizacje metodą McKenzie. Dla pacjentów korzystających z usług komercyjnych przygotowano atrakcyjne zniżki.

Rehabilitacja w warunkach domowych
Rehabilitacja domowa przeznaczona jest dla osób, które nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dojazdu do placówki, aby skorzystać z zabiegów w trybie ambulatoryjnym. Zabiegi w warunkach domowych są realizowane przez CM Salus na koszt pacjenta. Cena jednej wizyty fizjoterapeuty to 60 zł (dojazd na terenie Kłodzka) lub 80 zł (dojazd na terenie gminy Kłodzko). 

Rehabilitacja dzieci
CM Salus oferuje kompleksową rehabilitację dzieci metodą NDT-Bobath. Terapia ta uważana jest za jedną z najskuteczniejszych metod pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju. Jej celem jest wszechstronne oddziaływanie na dziecko, aby dać mu możliwość zdobywania poszczególnych zdolności funkcjonalnych. Poprzez zastosowanie odpowiednich technik wpływa korzystnie na normalizację napięcia mięśniowego, hamuje nieprawidłowe odruchy. Starsze dzieci i młodzież mogą również skorzystać z ćwiczeń korekcyjnych przy wadach postawy, zespołach genetycznych, wadach rozwojowych itp. 

Specjalista fizjoterapii
Specjalista fizjoterapii zajmuje się indywidualną terapią fizjoterapeutyczną pacjenta. Wykorzystywane przez niego metody to m.in. masaż tkanek głębokich, terapia manualna holistyczna dr. A.Rakowskiego, terapia punktów spustowych, pinoterapia itp. Zajmuje się bólem i dysfunkcjami związanymi głównie z narządem ruchu. Terapia łagodzi bóle kręgosłupa, bóle głowy, entezopatie, bóle związane ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów i wiele innych dolegliwości. Pacjenci mają możliwość skorzystania również z konsultacji fizjoterapeutycznej, na której specjalista diagnozuje i kwalifikuje osoby do odpowiedniej fizykoterapii. 

Leave a reply