Endermologia – przymierze zdrowia i urody

Nowe urządzenie do endermologii LPG ALLIANCE to prawdziwy sprzymierzeniec, każdego kto ostro trenuje, przechodzi rehabilitację po kontuzji lub walczy o perfekcyjną sylwetkę bez lokalnych otłuszczeń i cellulitu. Zabiegi rekomendowane są także wszystkim pacjentom przygotowującym się do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, ponieważ dzięki rozpracowaniu poddawanych zabiegowi okolic endermologia skraca czas rekonwalescencji.

Endermologia to w 100% naturalna, bezinwazyjna i skuteczna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która reaktywuje metabolizm komórek. Działa na uwalnianie tłuszczu i zwiotczenie skóry, jednocześnie w pełni szanując równowagę biologiczną całego organizmu. Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent enermologie® Alliance służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Rewolucyjna technologia pozwoliła połączyć trzy aspekty, tak istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu oraz liczbę koniecznych dla uzyskania optymalnych rezultatów powtórzeń.

Endermologia ma wiele zastosowań i różne programy do wyboru. Programy dedykowane urodzie (estetyczne) to przede wszystkim zabiegi modelujące, wyszczuplające, ujędrniające ciało oraz redukujące cellulit. W panelu programów leczniczych znajdziemy zarówno te, dedykowane sportowcom (przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł, drenaż limfatyczny, regeneracja po wysiłku fizycznym), jak i osobom przechodzącym rehabilitację (wspomaganie leczenia uszkodzeń mięśni, więzadeł, ścięgien, redukcja blizn). Obok zabiegów na ciało nowym urządzeniem Alliance możemy wykonywać zabiegi na twarz (korekcja owalu twarzy, korekcja konturu oczu, efekt naturalnego powiększenia ust) oraz na szyję, dekolt i biust (ujędrnienie i wygładzenie).

Co mówią badania o endermologii?

Badania kliniczne potwierdzają, że endermologie® Alliance jest jednym z najlepszych sposobów redukcji cellulitu i modelowania ciała. Zabiegi wywierają wpływ nie tylko na poziomie naskórka czy skóry właściwej lecz także w obrębie tkanki podskórnej. Zwiększają lipolizę tkanki tłuszczowej do 70%, a produkcję kolagenu nawet o 240%.

Wskazania do endermologii – programy lecznicze

 • wzmocnienie tkanki łącznej (ogólna poprawa stanu skóry)
 • redukcja zatrzymania wody dzięki uaktywnieniu układu limfatycznego i żylnego
 • detoksykacja i usuwanie zbędnych produktów metabolizmu
 • leczenie obrzęków
 • przygotowanie tkanki do zabiegów chirurgii estetycznej i plastycznej
 • leczenie zwłóknień tkanki po długotrwałym unieruchomieniu
 • leczenie niewydolności żylnej
 • leczenie bólu mięśniowego i powstałego z powodu występowania cellulitu
 • odnowa tkanki po operacjach plastycznych (np. liposukcji)
 • uwalnianie nagromadzonego w mięśniach napięcia

Wskazania do endermologii – programy estetyczne

 • redukcja lokalnych otłuszczeń, trudnych do usunięcia ćwiczeniami i dietą
 • kształtowanie i modelowanie ciała
 • wyszczuplanie
 • ogólna poprawa stanu skóry i jej rozświetlenie 
 • ujędrnienie (po porodach oraz kuracjach odchudzających)
 • redukcja cellulitu
 • wygładzenie zmarszczek

Pełna kuracja, dzięki której pacjent osiągnie satysfakcjonujące efekty składa się z 10-20 sesji zabiegowych w zależności od celów, jakie stawiamy przed terapią i indywidualnych uwarunkowań organizmu. Na początku pracujemy intensywniej, bo 2-3 razy w tygodniu z zachowaniem minimum 1 dnia przerwy między zabiegami. Kolejne zabiegi, podtrzymujące uzyskane efekty, wykonuje się 2-4 razy w miesiącu. Podczas kuracji na ciało, dla uzyskania szybszych i lepszych efektów, specjaliści rekomendują zdrową dietę, aktywność fizyczną (np. szybki marsz 20-30 minut dziennie) i picie wody (2-2,5 l dziennie). Cały proces możemy jeszcze bardziej przyspieszyć sięgając po specjalne kosmetyki dedykowane problemom, z jakimi walczymy podczas zabiegów (np. likwidacja lokalnych otłuszczeń) – badania wykazały, że pakiet zabieg + kosmetyk, wzmacnia efekt zabiegowy o 50%.

Dlaczego endermologia działa?

Używane w poprzednich modelach urządzenia i znane ze swojej skuteczności automatyczne rolki głowicy zabiegowej zostały wzbogacone o zmotoryzowaną klapkę, która umożliwia wielowymiarową penetrację tkanki. Wymagane dotychczas trzy różne ruchy głowicą zabiegową, dzięki nowemu patentowi łączącemu zmotoryzowaną rolkę i klapkę, zostały zastąpione przez prosty system styku głowicy ze skórą. Nowy patent gwarantuje jeszcze bardziej komfortowy zabieg, jednocześnie oddziałujący na 3 aspekty: wyszczuplanie, ujędrnianie i redukcję tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w formie trudnego do usunięcia cellulitu. Nowy patent Alliance posiada unikalny Sensor Identyfikacji Skóry – Alliance (ASI), umożliwiający przeprowadzanie zabiegu przy jednoczesnym, precyzyjnym dostosowywaniu się do jakości tkanki, jej delikatności, włóknistości, braku elastyczności itp. Gwarantuje to wysoki standard bezpieczeństwa zabiegu i możliwość dopasowania do różnych problemów terapeutycznych. Moduł do zabiegów na twarz, czyli Ergolift dynamicznie stymuluje komórki skóry w obrębie twarzy i szyi aktywując wzrost produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Przed przystąpieniem do zabiegu endermologii pacjent przechodzi konsultację, podczas której lekarz/kosmetolog/rehabilitant zbiera informacje na temat stanu zdrowia oraz stylu życia. Następnie ocenie poddana zostaje sylwetka pacjenta – jej typ morfologiczny, stopień zaawansowania i rodzaj cellulitu oraz jędrność i gęstość skóry. Następnie dane wprowadzane są do urządzenia, które dobiera indywidualny,  w 100% spersonalizowany program zabiegowy.  Przed samym zabiegiem endermologii pacjent otrzymuje specjalny kombinezon (endermowear). Jest on niezbędny do przeprowadzenia zabiegu, ponieważ ułatwia oddziaływanie rolek na skórę, ochrania ją i zapewnia intymność. W czasie zabiegu skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie, metabolizm i stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Podczas zabiegu poprzez układ limfatyczny usuwane są z organizmu toksyny i tłuszcze, a stymulowana intensywnie skóra rozpoczyna intensywną produkcję elastyny i kolagenu, co dodatkowo poprawia jej elastyczność.

Opinie ekspertów CM Salus

Barbara Nowicka – fizjoterapeutka: Działanie nowej Endermologie LPG Alliance oparte jest na intensywnym masażu próżniowym o przerywanym rytmicznym podciśnieniu. Sprawia to, że zabieg jest przyjemny i relaksujący, przy zachowaniu doskonałych efektów medycznych terapii.

Endermologie® Alliance to najnowszy patent marki LPG służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Rekomenduję terapię endermologie® Alliance pacjentom, którym zależy na stymulowaniu krążenia limfy i krwi, w terapii przeciwobrzękowej a także w celu rozluźnienia mięśni.

Bardzo istotnym, choć nie kluczowym efektem zabiegu jest oczyszczenie organizmu z toksyn, co jest następstwem drenażu limfatycznego. Dzięki temu po endermologii pacjent odczuwa wewnętrzny przypływ sił i energii, które zawsze towarzyszą oczyszczaniu organizmu.

Karolina Wodok-Wieczorek – dermatolog: Endermologia to gwarantowana przez francuską firmę LPG Systems ekskluzywna technologia mechanicznej stymulacji tkanek. Zabieg reaktywuje uśpione komórki i w naturalny sposób stymuluje je do pracy. Specjalny system zdalnie sterowanych rolek LPG działa na skórę i znajdujące się pod nią komórki tłuszczowe stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu), skutecznie wyszczuplając, usuwając cellulit i ujędrniając skórę. Endermologie® Alliance to prawdziwy fitness dla skóry. Jak pokazują liczne badania kliniczne, prowadzone na przestrzeni wielu lat, zabieg w naturalny sposób pobudza odbudowę i produkcję odmładzających składników skóry: kolagenu dla jędrnej skóry, elastyny dla sprężystości i kwasu hialuronowego dla naturalnego wypełnienia i nawilżenia skóry. Rekomenduję go również pacjentom przed i po zabiegach z zakresu chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej.

Natalia Guska – kosmetolog: Na co dzień posługuję się wieloma urządzeniami, których celem jest poprawa urody moich pacjentek. Dzięki endermologii Alliance mam możliwość uzyskania najlepszych efektów zabiegowych w walce z upływającym czasem przy zachowaniu całkowitej bezinwazyjności. Zabieg endermolift wyraźnie rozświetla, modeluje i ujędrnia skórę twarzy. Dodatkowo w widoczny sposób wzmacnia efektywność zabiegów pielęgnacyjnych.Jeśli chodzi o ciało, to nowe urządzenie Endermologie Alliance, oferuje zabiegi trzykrotnie głębsze niż w starszych modelach, a przede wszystkim podczas jednego „przejścia” rolek po ciele realizowane są jednocześnie wszystkie trzy cele endermologii: ujędrnianie, wyszczuplanie, redukcja cellulitu. W nowym urządzeniu zmieniony został także sposób dystrybucji fali podciśnieniowej, co powoduje, że zabieg jest jeszcze przyjemniejszy i jeszcze bardziej relaksujący.

Leave a reply