Dzień kobiet

Czego życzymy naszym Pacjentkom, zwłaszcza w Dniu Kobiet? Dobrego zdrowia, bo to ono jest prawdziwym bogactwem.

W przychodniach CM Salus dbamy o zdrowie kobiet w wielu aspektach. Nieustannie poszerzamy ofertę diagnostyczną i wachlarz specjalistów, by każda z Pań czuła się bezpieczna i zaopiekowana.

Troszczymy się o nastolatki, kobiety dojrzałe oraz w wieku menopauzalnym. Panie, które przygotowują się do zajścia w ciążę oraz młode mamy. Chcemy towarzyszyć Wam na każdym etapie życia, nie tylko po to, by edukować, ale także by służyć pomocą, radą i uśmiechem.

 

🩺 Jeśli chcesz umówić się wizytę prywatną w poradni ginekologicznej CM Salus wybierz placówkę i kliknij tutaj:

 

KŁODZKO

https://lekarzebezkolejki.pl/placowka/SalusCentrumMedyczneSp.ZO.O.Klodzko_2

NOWA RUDA

https://lekarzebezkolejki.pl/placowka/SalusCentrumMedyczneSp.ZO.O.NowaRuda

DUSZNIKI – ZDRÓJ

https://lekarzebezkolejki.pl/placowka/SalusCentrumMedyczneSp.ZO.O.Duszniki-Zdroj

 

🩺 Jeśli chcesz umówić wizytę w ramach NFZ lub korzystając z prywatnego ubezpieczenia zadzwoń ☎️ 74 640 44 44.

 

⚠️ Oprócz standardowej diagnostyki, podczas wizyty lekarz może przeprowadzić następujące zabiegi lub badania dodatkowe:

🌻 USG transwaginalne – wykonuje się je profilaktycznie przed planowanym zajściem w ciążę, w czasie ciąży oraz jako część badań przesiewowych w kierunku zmian nowotworowych.

Badanie polega na wprowadzeniu głowicy ultrasonografu o średnicy ok. 1–2 cm do dróg rodnych. Głowica przekazuje obraz na ekran komputera. Badanie trwa zazwyczaj kilka minut i jest w cenie konsultacji. Wykonują je wszyscy nasi lekarze.

🌻 Cytologia – to badanie powinno być wykonywane regularnie w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Zaleca się, aby badanie cytologiczne powtarzane było nie rzadziej niż co 3 lata, jeżeli poprzednie wyniki były prawidłowe i u pacjentki nie występują czynniki ryzyka rozwoju raka szyjki macicy. Badanie jest w cenie konsultacji i wykonują je wszyscy nasi lekarze.

🌻 Cytologia płynna, cienkowarstwowa – nowa technika wykonywania badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy (w porównaniu do tradycyjnej cytologi jest to metoda bardziej dokładna). Badanie polega na pobraniu na specjalne płynne podłoże wymazu z szyki macicy. Dzięki podłoży płynnemu, minimalizuje się ryzyko uszkodzenia komórek oraz eliminuje się pobranie niepożądanych elementów tj.: śluz, czerwone i białe krwinki, bakterie, które utrudniają dalszą ocenę mikroskopową. Koszt badania to 100 zł.

🌻 USG piersi – to podstawowe badanie profilaktyczne, które kobiety po 20 roku życia powinny wykonywać raz w roku, a u kobiet po 40-tym roku życia badanie USG powinno stanowić uzupełnienie profilaktycznej mammografii. U pacjentek z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku raka sutka lub jajnika zaleca się wykonywanie profilaktycznego USG co 6-8 miesięcy. Koszt konsultacji wraz z USG piersi wynosi 350 zł i wykonuje je dwoje z naszych ginekologów.

🌻 Wkładka hormonalna – polecana jest kobietom, które już rodziły i w najbliższym czasie nie planują potomstwa. Wkładka bywa pomocna także u kobiet, które nie mogą stosować doustnej antykoncepcji. Zabieg można wykonać w poradni ginekologicznej po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

🌻 Implant antykoncepcyjny podskórny – metoda antykoncepcji hormonalnej polegająca na umieszczeniu pod skórą niewielkiego i elastycznego pręcika o wymiarach, który nieustannie uwalnia niewielkie dawki progestagenu. Ta forma antykoncepcji działa przez ok. 3 lata.

 

Ginekolodzy przyjmujący w CM Salus:

🔴 lek. Zdzisław Denk

Wizyty prywatne, w ramach NFZ oraz dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Justyna Dulko

Przyjmuje nastolatki od 14 roku życia na wizyty prywatne, w ramach NFZ oraz dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Waldemar Gilecki

Wizyty prywatne, w ramach NFZ oraz dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 Dr n. med. Sławomira Gruszczyńska

Wizyty prywatne.

🔴 Dr n. med. Marek Łopuszański

Wizyty prywatne, w ramach NFZ oraz dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Iwona Matyja-Zuzańska

Przyjmuje nastolatki od 15 roku życia na wizyty prywatne, w ramach NFZ lub dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Małgorzata Maźniewska

Przyjmuje nastolatki od 15 roku życia na wizyty prywatne, w ramach NFZ lub dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Arkadiusz Świerczewski

Wizyty prywatne i w ramach dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Grzegorz Śniegucki

Wizyty prywatne.

🔴 Dr n. med. Karolina Walaśkiewicz-Ogórek

Przyjmuje nastolatki od 15 roku życia na wizyty prywatne i w ramach dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Adrian Tekieli-Pawłowki

Wizyty prywatne, w ramach NFZ i dodatkowego ubezpieczenia.

🔴 lek. Leon Czarnielewski

Wizyty prywatne oraz w ramach NFZ.

Dodatkowym wsparciem dla Pań jest fizjoterapia uroginekologiczna. Specjalista z tej dziedziny zajmuje się przede wszystkim profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń, które związane są z nieprawidłowościami występującymi w obrębie miednicy. Na wizytę do fizjoterapeuty uroginekologicznego powinna udać się także kobieta, która planuje zajście w ciążę, będąca w ciąży oraz po porodzie – zarówno naturalnym, jak i po cesarskim cięciu.

 

Infolinia ☎️ 74 640 44 44

 

Więcej na www.saluscm.pl

 

Leave a reply