Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIMałoinwazyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Małoinwazyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to schorzenie, które śmiało można dzisiaj zaliczać do kategorii chorób cywilizacyjnych. W ostatnich latach liczba osób cierpiących na tę dolegliwość rośnie systematycznie i szybko, a najczęściej diagnozowaną obecnie przyczyną zespołu cieśni nadgarstka jest obecnie długotrwałe używanie smartfonów, klawiatury i myszki komputerowej, praca polegająca na wykonywaniu powtarzalnych czynności, takich jak obsługa taśmy produkcyjnej, układanie cegieł, gra na instrumencie muzycznym (zwłaszcza na gitarze) lub właśnie praca przy komputerze. Zespół cieśni nadgarstka zaliczany jest do schorzeń neurologicznych, które powstaje w wyniku ucisku nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka. Kanał nadgarstka to przestrzeń znajdująca się między kośćmi nadgarstka, a więzadłem poprzecznym nadgarstka. Wewnątrz tego kanału przechodzi nerw pośrodkowy oraz ścięgna palców. Ucisk lub zwężenie kanału nadgarstka może prowadzić do objawów np. promieniującego bólu, osłabienia mięśni, mrowienia palców, drętwienia rąk – szczególnie w nocy.

Leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka

Operacja zespołu cieśni nadgarstka pod kontrolą USG pozwala na małoinwazyjne i skuteczne leczenie tego schorzenia. Umożliwia kontrolę przebiegu zabiegu oraz precyzyjności cięć czy też podania preparatów medycznych. Zabieg pod kontrolą USG pozwala na: zminimalizowanie dolegliwości bólowych, zminimalizowania blizn nawet do 0,5 cm, skrócenie czasu rekonwalescencji oraz znacznie zmniejszenie ryzyka powikłań. W trakcie zabiegu dochodzi do przecięcia troczka zginaczy, czyli miejsca, które ogranicza kanał nadgarstka od strony dłoni. W ten sposób zmniejszony zostaje ucisk wywierany na nerw pośrodkowy. Po przecięciu struktur więzadłowych, powiększeniu ulega też światło kanału nadgarstka. Ponadto poprawione zostaje ukrwienie nerwu, co znacznie ułatwia jego samoregenerację.

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym

Pobyt w oddziale

› do jednej godziny

Zalecenia po zabiegu

› opatrunki należy zmieniać co drugi dzień przemywając ranę środkami odkażającymi i utrzymywać ją w czystości.

› w przypadku zaczerwienienia, bólu i obrzęku rany pooperacyjnej oraz gorączki, należy skontaktować się z lekarzem.

› po 14 dniach następuje wizyta kontrolna w przychodni, podczas której zdejmuje się szew i kontroluje gojenie.

Rekonwalescencja

› niezdolność do pracy zawodowej – do 2 dni do 3 miesięcy (w zależności od wykonywanej pracy zawodowej)

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych