Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGILeczenie wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT/TVT

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT/TVT

Wśród najczęściej stosowanych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wymienia się zabiegi z zastosowaniem syntetycznej taśmy – TOT i TVT. Obie procedury są do siebie bardzo podobne, a podstawowa różnica polega na umiejscowieniu cięć, przez które wyprowadzane są na zewnątrz końce podtrzymującej cewkę moczową taśmy.

W przypadku metody TVT cięcia przeprowadza się nad spojeniem łonowym, podczas gdy metoda TOT zakłada wyprowadzenie taśm przez nacięcia w pachwinach. Sam zabieg polega na wprowadzeniu metodą przezpochwową cienkiej, beznapięciowej polipropylenowej taśmy, którą następnie mocuje się w taki sposób, by dobrze podtrzymywała cewkę moczową od strony pochwy.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym dolędźwiowym a czas jego trwania to zazwyczaj około pół godziny. Charakteryzuje go niska inwazyjność i bardzo wysoka skuteczność: według badań przekracza ona 90%. Ryzyko powikłań pooperacyjnych jest bardzo niewielkie. Wszczepiona taśma spełnia swoje zadanie co najmniej przez 10 lat, a w przypadku osłabienia mięśni i więzadeł wraz z wiekiem zabieg może być powtórzony.

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się  w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym

Pobyt w oddziale

› od  1 do 2 dni

Zalecenia po zabiegu

› unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez ok. 3 miesiące

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych