Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIWygładzanie zmarszczek botoksem

Wygładzanie zmarszczek botoksem

Zabiegi z użyciem botoksu to obecnie jedne z najpopularniejszych procedur medycyny estetycznej. W celu spłycenia zmarszczek jest stosowany od lat 90. ubiegłego wieku, a liczba pacjentów, którzy zdecydowali się na tę metodę wygładzania skóry twarzy, sięga dziesiątków milionów. Chociaż początkowo budził kontrowersje, a nawet obawy, dziś jest jedną z najbezpieczniejszych i najpowszechniejszych form szybkiego przywracania skórze młodszego wyglądu, większej jędrności i gładkości.

Procesowi starzenia się towarzyszy powstawanie dwóch typów zmarszczek: zmarszczek dynamicznych (mimicznych), spowodowanych naturalną aktywnością mięśni, do których należą także tzw. „lwie” zmarszczki, „kurze łapki”, zmarszczki „palacza”, zmarszczki poniżej kącików ust i poziome zmarszczki czoła (prowadzą do nich powtarzające się wielokrotnie skurcze mięśni), oraz zmarszczek statycznych, związanych z utratą przez skórę jej pierwotnej objętości – ich przykładem są bruzdy nosowo-wargowe (półokrągłe linie podkreślające granicę pomiędzy policzkiem a okolicą ust). Za pomocą botoksu, czyli preparatu na bazie toksyny botulinowej, dokonuje się korekty zmarszczek powstających na skutek działania mięśni mimicznych.

Wypełnianie zmarszczek botoksem to niechirurgiczny, prosty i bezpieczny zabieg, który powoduje blokowanie przekazywania impulsów nerwowych i zmniejszenie skurczu mięśni, dzięki czemu pokrywająca je skóra wygładza się. Botoks ma zastosowanie szczególnie w usuwaniu zmarszczek na czole, bruzd między brwiami, „kurzych łapek” oraz zmarszczek na szyi i dekolcie.

Zabieg trwa ok. 10 minut. Ból związany z iniekcją jest minimalny, jednak osoby bardzo wrażliwe mogą zostać przed zabiegiem znieczulone miejscowo. Do normalnej aktywności i codziennych obowiązków można powrócić zaraz po zabiegu.

Wyniki leczenia toksyną botulinową stają się widoczne w ciągu tygodnia od zabiegu, natomiast maksymalny efekt obserwuje się po upływie 5-6 tygodni po iniekcji. Efekt leczenia utrzymuje się do 4 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu. Przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami nie może być krótsza niż trzy miesiące. W przypadku rezygnacji z terapii po upływie czasu działania botoksu skóra utrzymuje lepszą kondycję i wygląd, jest bardziej gładka, a zmarszczki nie są tak głębokie jak przed leczeniem, jednak po dłuższym czasie powraca do stanu sprzed zabiegu.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych