Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIWolumetria – modelowanie twarzy

Wolumetria - modelowanie twarzy

Wraz z upływem lat pewne obszary twarzy, szczególnie okolice skroni i kości policzkowych, ulegają zanikowi poprzez zmniejszenie ilości m.in. tkanki tłuszczowej. Zmiany te nadają twarzy starszy wygląd, przyczyniając się do opadania policzków oraz powstania zmarszczek w dolnych częściach twarzy.

Wolumetryczne odmładzanie, nazywane też liftingiem bez skalpela, polega na przywróceniu utraconej objętości i korekcie zarysu twarzy. Zabieg modelowania konturów twarzy nie tylko pozwala na dyskretną zmianę proporcji twarzy, ale powoduje również efekt liftingujący. Wchłaniający się kwas hialuronowy zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry. Zabieg modelowania konturów twarzy nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności.

Kilka dni po zabiegu należy unikać wahań termicznych (nie korzystać z sauny, solarium, kriokomory, nie opalać się), nie pływać, ani nie podejmować forsownych aktywności. Po zabiegu miejsca iniekcji należy utrzymywać w szczególnej czystości (np. nie dotykamy ich, nie rozdrapujemy) i unikać nadmiernej mimiki. Przez przynajmniej 4 tygodnie po wolumetrii nie powinno się wykonywać zabiegów laserowych na modelowanych okolicach. Czas ten może być dłuższy w przypadku technik, które rozgrzewają skórę właściwą w celu stymulacji produkcji kolagenu. Wówczas należy liczyć się z szybszą degradacją podanego wypełniacza.

Wskazania do wolumetrii:

› uwydatnienie kości policzkowych

› unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”

› modelowanie policzków

› wypełnienie „doliny łez”

› konturowanie zarysu żuchwy

› wyrównanie ubytków objętości twarzy

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wystąpienia objawów niepożądanych po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych