Profilaktyka chorób układu krążenia

Profilaktyka chorób układu krążenia (CHUK) w Centrum Medycznym Salus 💙💙💙

👉 Mimo coraz nowocześniejszych metod leczenia umieralność w Polsce z powodu chorób układu krążenia należy do najwyższych w Europie, dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka. 

👉 Dla osób szczególnie narażonych na choroby układu krążenia został opracowany Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia, który ma na celu podniesienie wiedzy i świadomości pacjentów na temat chorób układu krążenia i zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim zmniejszenie o 20% zachorowalności i umieralności Polaków z powodu CHUK. 

👉 Na rozwój CHUK wpływa wiele czynników związanych ze współczesnym stylem życia, m.in.: nieodpowiednia dieta, palenie tytoniu i picie alkoholu, stres czy niewystarczająca  aktywność fizyczna. Długotrwałe narażenie na te czynniki może prowadzić do licznych zaburzeń, m.in.: dyslipidemii, otyłości, cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego krwi.

💙 Czy program jest dla Ciebie?

Tak, jeżeli: jesteś w wieku od 35 do 65 lat i dotychczas nie rozpoznano u Ciebie choroby układu krążenia oraz nie korzystałeś w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), również u innego świadczeniodawcy.

💙 Jak się zgłosić?

Świadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania. Wystarczy zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu.

💙 Co Cię czeka w ramach programu?

Lekarz lub pielęgniarka przeprowadzi z Tobą wywiad i skieruje Cię na badania (pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz badania biochemiczne). Na ich podstawie lekarz dokona oceny ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia oraz wskaże dalsze zalecenia.

💙 Co przygotować?

Na wizytę weź ze sobą jedynie dokument tożsamości.

👉 Więcej informacji na temat programu profilaktycznego CHUK oraz rejestracja pod numerem ☎️ 74 640 44 44.

Leave a reply