Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Trychologiczna terapia włosów i skóry głowy

Włosy na głowie to ozdobą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Świadczą o ogólnym stanie zdrowia i podkreślają urodę. Chcemy, aby były jak najładniejsze, mocne i lśniące. Z tego względu poświęcamy im sporo uwagi: ścinamy, nakładamy preparaty odżywcze, stylizujemy, farbujemy. Czasem jednak to nie wystarczy i potrzebne są konsultacje ze specjalistą. Jednym z nich jest trycholog.

Trychologia jest dziedziną kosmetologii skupiającą się na naturalnej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Zajmuje się takimi powszechnymi problemami jak: łysienie, osłabienie i wypadanie włosów, łuszczyca, łupież, łojotok itp.

W wyniku zanieczyszczenia środowiska, niezdrowej diety i stresu wzrasta liczba pacjentów uskarżających się na osłabienie włosów, w tym także ich wypadanie. Dolegliwość ta często wiąże się ze złym krążeniem krwi w skórze głowy. Mieszki włosowe nie są obumarłe, lecz „uśpione” i można je ponownie pobudzić do pracy. Aby to zrobić, należy zapewnić ich lepsze ukrwienie i dostarczyć im niezbędne substancje odżywcze.

Wypadanie włosów jest naturalne i dzieje się przez cały czas – jeśli równoważy je liczba włosów odrastających, wszystko jest w porządku. Kiedy jednak następuje zaburzenie proporcji pomiędzy wypadaniem a odrastaniem włosów, mówimy o łysieniu. Jeśli zaczynamy zauważać różnicę w gęstości, objętości i jakości włosów, oznacza to, że coś w naszym organizmie szwankuje. W zdiagnozowaniu problemu i zlikwidowaniu nie tylko oznak, ale i przyczyn dolegliwości pomoże wizyta u specjalisty trychologa.

Wizyta w gabinecie trychologicznym pozwala ocenić stanu skóry głowy i wyznaczyć odpowiednie metody postępowania, przede wszystkim za pomocą starannie dobranych, zaawansowanych preparatów kosmetycznych i medycznych przeznaczonych do pielęgnacji i leczenia skóry głowy. Zawarte są w nich składniki, które pozwalają uzyskać synergię działania, co zwiększa skuteczność pielęgnacji.

W ramach konsultacji trychologicznych przeprowadzany jest wywiad z pacjentem oraz badanie skóry głowy za pomocą mikrokamery. Jest ono bezbolesne i nie narusza ciągłości skóry. Pięćdziesięciokrotne powiększenie ze światłem fluorescencyjnym pozwala zaobserwować m.in. bakterie, drożdżaki, zrogowaciały naskórek i wiele innych zjawisk, które mogą wpływać na kondycję włosów. Powiększenie dwustukrotne pozwala zobaczyć nieprawidłowości w budowie włosów (zminiaturyzowane włosy, różnice w grubościach łodyg, mieszki włosowe w kenogenie, czyli takie, z których nie wyrastająwłosy, stan mieszków włosowych itp.) oraz łuszczący się naskórek i stopień jego nagromadzenia.

Trycholog zajmuje się wszelkimi dolegliwościami skóry głowy i włosów. W gabinecie można więc uzyskać poradę w takich przypadkach, jak:

• łupież
• wypadanie włosów
• łysienie
• swędzenie skóry głowy
• łojotokowe zapalenie skóry
• łojotok
• tłusta skóra głowy
• włosy zniszczone
• włosy osłabione
• włosy matowe

Konsultacja już od 150 zł

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych