Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM REHABILITACJIZABIEGITerapia energotonowa Hi Top

Terapia energotonowa Hi Top

Terapia energotonowa (High Tone Power Therapy, Hi Top) jest jedną z najnowocześniejszych form fizjoterapii, zaliczaną do innowacyjnych metod elektroterapeutycznych. W odróżnieniu od standardowej, stosowanej z powodzeniem od ponad 150 lat elektroterapii, która ogranicza się do działania miejscowego i pobudzania nerwów i mięśni, terapia energotonowa może oddziaływać na cały organizm, bezpośrednio wpływając na metabolizm komórek. Terapia Hi Top wprowadza do organizmu aż 100-krotnie większą dawkę energii niż w przypadku tradycyjnej energoterapii, podwyższając potencjał energetyczny komórki i wprawiając struktury komórkowe w drgania średniej częstotliwości, które normalizują i usprawniają przemiany metaboliczne.

Terapia energotonowa daje efekt biologicznego odmłodzenia komórek, m.in. poprzez zwiększenie sprawności działania mitochondriów komórkowych, zwanych elektrowniami komórkowymi. Dzięki temu redukuje dolegliwości bólowe, zwiększa sprawność fizyczną i psychiczną, podnosi odporność i uruchamia w organizmie mechanizmy samoleczenia. Pozwala to ograniczyć stosowanie leków, a także w niektórych przypadkach odstąpić od leczenia operacyjnego. Dzięki możliwości zastosowania w terapii energotonowej czterech kanałów jednocześnie podczas jednej sesji można realizować różne cele lecznicze, np. wykonując w tym samym czasie zabiegi przeciwbólowe, zabiegi rewitalizujące i redukujące tkankę tłuszczową.

Co istotne, leczeni tą metodą mogą być pacjenci z żylakami, metalowymi implantami oraz endoprotezami.

Głównymi wskazaniami terapeutycznymi do zastosowania terapii Hi Top są:

› choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych i biodrowych
› zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego i piersiowego
› zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, bóle pourazowe i pooperacyjne
› odleżyny
› obrzęki
› otwarte rany
› stres fizyczny, psychiczny i stany wyczerpania
› leczenie rewitalizujące

Badania potwierdzają wysoką skuteczność terapii energotonowej, szczególnie w leczeniu bólu – w subiektywnej ocenie pacjentów dolegliwości bólowe po zabiegach aparatem Hi Top wyraźnie się zmniejszają. Równie dobre efekty przynosi terapia energotonowa u pacjentów z niewydolnością żylną, obrzękami różnego pochodzenia i problemami w poruszaniu się wynikającymi z osłabienia mięśni i stanów zapalnych stawów.

Osobną grupą pacjentów, którzy odnoszą duże korzyści z terapii energotonowej są sportowcy, zarówno profesjonalni, jaki i amatorzy, którym zabiegi tego typu służą do przyspieszenia regeneracji po kontuzjach i dużych obciążeniach treningowych, utrzymania wysokiej sprawności mięśni i mobilizacji organizmu do wzmożonego wysiłku w długim okresie czasu.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych