Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

Szyna CPM

Szyna CPM (ang. Continuous Passive Motion) to urządzenie, które pracuje w oparciu o ruch bierny, wykorzystywane przede wszystkim w pierwszej fazie rehabilitacji pooperacyjnej lub pourazowej w obrębie kończyn dolnych. Szyna CPM wykonuje w sposób powtarzalny i kontrolowany ruch nogi w stawach biodrowym i kolanowym, bez angażowania mięśni pacjenta, dla zwiększenia ograniczonej po zabiegu lub urazie ruchomości tych stawów. Prędkość i zakres ruchu są dostosowywane indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

Z fizjologicznego punktu widzenia służy to także wsparciu tzw. pompy mięśniowej, czyli pobudzeniu odpływu krwi żylnej z kończyny, co pozwala uniknąć lub przynajmniej zmniejszyć obrzęki zastoinowe. To z kolei oznacza sprawniejsze dostarczanie do kości, mięśni i stawów większej ilości niezbędnych dla prawidłowego procesu rekonwalescencji substancji odżywczych.

Mobilizacja stawów za pomocą szyny CPM przyspiesza regenerację i daje terapeucie pełną kontrolę nad zakresem wykonywanego ruchu. Leczenie tego rodzaju zmniejsza dolegliwości bólowe i stany zapalne, pomaga uniknąć obrzęków, zrostów i zmian zwyrodnieniowych oraz zapobiega usztywnianiu się stawów i skracaniu mięśni, dzięki czemu pacjenci mogą szybciej odzyskać sprawność.

Terapię z wykorzystaniem szyny CPM przynosi dobre rezultaty między innymi u pacjentów po:
› zabiegach artroskopowych stawu kolanowego
› zabiegach chirurgicznych stawu biodrowego
› implementacji endoprotezy stawu biodrowego
› rekonstrukcji więzadeł
› złamaniach w obrębie stawu kolanowego
› skręceniach stawów
› zabiegach i urazach tkanek miękkich w okolicach stawów
› długotrwałym unieruchomieniu w gipsie lub ortezie
› oparzeniach

Istnieje możliwość wypożyczenia szyny CPM w sklepie medyczno-ortopedycznym Ortis w Centrum Medycznym Salus w Kłodzku przy ul. Kusocińskiego 3A.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych