Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIProstowanie przegrody nosowej (septoplastyka)

Prostowanie krzywej przegrody nosa (septoplastyka)

Skrzywienie przegrody nosa jest najczęściej konsekwencją przebytego urazu (zdarza się to nawet już w momencie porodu) i jest przede wszystkim przyczyną upośledzenia drożności nosa. Oprócz trudności w oddychaniu, które skutkują niedotlenieniem organizmu, krzywa przegroda nosowa oznacza często skłonność do nawracających nieżytów i stanów zapalnych nosa, gardła i zatok, powoduje także chrapanie, upośledzenie słuchu, węchu i smaku, krwawienia z nosa i bóle głowy. Każdy z tych problemów zdrowotnych może być powodem do podjęcia interwencji chirurgicznej. Kosmetycznym wskazaniem do wykonania operacji może być widoczna deformacja kształtu nosa.

Operacyjne prostowanie przegrody nosowej

Podczas septoplastyki cięcia chirurgiczne wykonuje się wewnątrz nosa, bez pozostawiania żadnych zewnętrznych blizn. W zależności od stopnia skrzywienia przegrody konieczne jest częściowe usunięcie tworzących ją chrząstki lub kości, aby przywrócić prawidłowy przepływ powietrza. Przegrodę ustala się w nowym położeniu płytkami z tworzywa, które usuwa się po kilku dniach. Po operacji w nosie pozostają setony, które wymienia się po 48 godzinach. Zależnie od stopnia deformacji na nos zakłada się gips na okres około 7 dni. Bezpośrednio po operacji utrzymuje się obrzęk nosa, niekiedy też niewielkie zasinienie powiek dolnych przez okres kilku dni. W większości przypadków dzięki operacji prostowania krzywej przegrody osiąga się satysfakcjonującą poprawę drożności nosa. Czas trwania operacji wynosi około 1-1,5 godziny.

Znieczulenie

› operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym

Pobyt w oddziale

› od 1 do 2 dni

Zalecenia po zabiegu

› zaleca się spanie z uniesioną na poduszkach głową, aby przyspieszyć schodzenie opuchlizny

› należy unikać dmuchania nosa przez 3-4 dni od zabiegu

› wskazane jest ograniczenie intensywnej aktywności fizycznej, w tym uprawiania sportu, przez kilka tygodni od operacji

Dokumentacja fotograficzna przed- i pooperacyjna, a także wyraźna subiektywna poprawa drożności nosa stanowią o wyniku operacji.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych