Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIProfilaktyka stóp dzieci

Podologiczna profilaktyka i pielęgnacja stóp dzieci

Stopy kształtują się niemal do osiągnięcia przez człowieka dorosłości, ale już od momentu, kiedy dziecko stawia pierwsze kroki, poddawane są nieustannym i wciąż rosnącym obciążeniom. To sprawia, że bardziej niż stopy dorosłych narażone są na rozmaitego rodzaju schorzenia i urazy, które mogą odbić się nie tylko na kondycji samych stóp, ale także na funkcjonowaniu całego, rozwijającego się jeszcze organizmu.

Regularne profilaktyczne wizyty u podologa mogą zapobiec wielu poważnym problemom, których skutkami mogą być zmiany zwyrodnieniowe stóp, płaskostopie, nieprawidłowy chód, deformacje stawów kolanowych i biodrowych, a nawet skrzywienie kręgosłupa. Konsultacje z podologiem pozwolą również we wczesnym stadium zdiagnozować i podjąć terapię bolesnych, krępujących i utrudniających normalne poruszanie się dolegliwości, takich jak kurzajki, odciski, modzele, wrastające paznokcie, grzybice czy nadpotliwość.

Podolog Centrum Estetyki Salus podczas profilaktycznych konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący trybu życia i aktywności fizycznej dziecka, przebytych chorób i urazów, diety itp.,  a następnie wykonuje szczegółowe badanie stóp. Przekazuje także rodzicom liczne wskazówki dotyczące samodzielnej pielęgnacji stóp dzieci w domu, odpowiedniego doboru obuwia, gimnastyki wzmacniającej stopy oraz metod zapobiegania i wykrywania popularnych schorzeń i urazów. Może również wykonać pedicure specjalistyczny, odpowiednio dostosowany do potrzeb małych pacjentów.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych