Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIPowiększanie piersi

Powiększanie piersi

Celem operacji powiększenia piersi jest uzyskanie efektu pełnych i kształtnych piersi przy jednoczesnej poprawie ich napięcia. Jedynym sposobem jest wszczepienie silikonowych implantów piersiowych, które umieszcza się pod gruczołem piersiowym (częściej u kobiet w wieku dojrzałym) lub pod mięśniem piersiowym (częściej u młodych kobiet, które jeszcze nie rodziły). Umiejscowienie implantu pod mięśniem pozwala na prawidłową funkcję gruczołu piersiowego w czasie ciąży i karmienia, daje również lepszy efekt estetyczny.

Rodzaj, wielkość, jak również kształt (okrągły lub anatomiczny) implantu dobiera się indywidualnie w uzgodnieniu z pacjentką. Także miejsce jego wszczepienia uzgadnia się z pacjentką po przedstawieniu jej zalet i wad każdej z metod. Implanty wprowadza się przez małe cięcie skórne – zazwyczaj w fałdzie podpiersiowym, długości około 5 cm, które po operacji zszywa się szwem śródskórnym. W efekcie po upływie 6-12 miesięcy po operacji pozostaje jedynie mało widoczna, linijna blizna. W miejscu, w którym umieszczony został implant, pozostawia się mały drenik, usuwany po 24 godzinach od zabiegu. Przez około 7 dni stosuje się opatrunek wokół klatki piersiowej. Operacja powiększenia piersi trwa od 1,5 do 2 godzin. 

Znieczulenie

› operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą).

Pobyt w oddziale

› od 1 do 2 dni

Zalecenia po zabiegu

› wskazane jest noszenie biustonosza przez całą dobę przez 5-6 tygodni po operacji

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych