Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIPowiększanie piersi

Powiększanie piersi

Celem operacji powiększenia piersi jest uzyskanie efektu pełnych i kształtnych piersi przy jednoczesnej poprawie ich napięcia. Jedynym sposobem jest wszczepienie silikonowych implantów piersiowych, które umieszcza się pod gruczołem piersiowym (częściej u kobiet w wieku dojrzałym) lub pod mięśniem piersiowym (częściej u młodych kobiet, które jeszcze nie rodziły). Umiejscowienie implantu pod mięśniem pozwala na prawidłową funkcję gruczołu piersiowego w czasie ciąży i karmienia, daje również lepszy efekt estetyczny.

Rodzaj, wielkość, jak również kształt (okrągły lub anatomiczny) implantu dobiera się indywidualnie w uzgodnieniu z pacjentką. Także miejsce jego wszczepienia uzgadnia się z pacjentką po przedstawieniu jej zalet i wad każdej z metod. Implanty wprowadza się przez małe cięcie skórne – zazwyczaj w fałdzie podpiersiowym, długości około 5 cm, które po operacji zszywa się szwem śródskórnym. W efekcie po upływie 6-12 miesięcy po operacji pozostaje jedynie mało widoczna, linijna blizna. W miejscu, w którym umieszczony został implant, pozostawia się mały drenik, usuwany po 24 godzinach od zabiegu. Przez około 7 dni stosuje się opatrunek wokół klatki piersiowej. Operacja powiększenia piersi trwa od 1,5 do 2 godzin. 

Znieczulenie

› operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą).

Pobyt w oddziale

› od 1 do 2 dni

Zalecenia po zabiegu

› wskazane jest noszenie biustonosza przez całą dobę przez 5-6 tygodni po operacji

 

Wiele kobiet z całego kraju oraz z zagranicy decyduje się na powiększanie piersi na Dolnym Śląsku. Uważa się bowiem, że właśnie w tym regionie znajdują się najlepsze kliniki specjalizujące się w tej dziedzinie. Większość pań odczuwa dyskomfort medyczny lub estetyczny uznając, że ich piersi są za małe, mają nieładny kształt albo też są za mało jędrne. Zwykle na zabieg powiększenia piersi decydują się kobiety, które po ciąży nie są zadowolone z wyglądu biustu. Zdarza się jednak, że na zabieg powiększania piersi decydują się kobiety bardzo młode, które po prostu są niezadowolone z wyglądu piersi, które są powodem kompleksów.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Po operacji pacjentka pozostaje na noc pod obserwacją na oddziale. Następnego dnia pacjentka wychodzi ze szpitala w specjalnym, elastycznym staniku. Po zabiegu jak najbardziej można chodzić, wychodzić z domu na spacery, należy jednak ograniczyć aktywność fizyczną. Na okres ok. 5-6 tygodni zrezygnować z basenu, siłowni czy aerobiku. Zaleca się spanie na plecach z uniesioną głową oraz podkładanie poduszek pod ramiona. W ten sposób zmniejsza się napięcie mięśni i przez to można bardziej komfortowo wypoczywać. Należy unikać spania na boku przez pierwszy tydzień. Ostateczny efekt osiąga się po około trzech miesiącach od zabiegu – wtedy też piersi przybierają swój ostateczny kształt.

Powiększenie piersi to dla wielu pań spełnienie marzeń, ale jak każda operacja, niesie za sobą ryzyko. Decydując się na zabieg warto zapoznać się z listą szpitali specjalizujących się w zabiegach chirurgii plastycznej wpisując np. w wyszukiwarkę internetową hasło: powiększanie piersi dolnośląskie. 

Centrum Medyczne Salus w Kłodzku należy do liderów wśród placówek tego rodzaju na Dolnym Śląsku. Sercem oddziału jest nowoczesny blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi, wyposażonymi w spełniający najwyższe standardy sprzęt medyczny. Oddział dzienny, na którym po zabiegach przebywają pacjenci, składa się z 5 sal, które śmiało można nazwać pokojami – są bardzo przytulne i pozwalają poczuć się jak we własnym domu. 

Zabiegi powiększania piersi w ramach chirurgii jednego dnia w szpitalu Centrum Medycznego Salus w Kłodzku świadczone są odpłatnie. 

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych