Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Dietetyk

Dietetyka to stosunkowo młoda, ale dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, która skupia się przede wszystkim na kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń żywienia (nietolerancje, alergie i inne schorzenia układu pokarmowego, bulimia, anoreksja itd.), nadwagi i niedożywienia. Ważnym elementem pracy specjalistów z poradni dietetycznej jest także profilaktyka oraz promocja zasad zdrowego odżywiania.

W naszej poradni dietycznej pomagamy osobom cierpiącym na liczne choroby, w których niezbędne jest stosowanie specjalnej diety, takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, hiperlipidemia, cukrzyca, nadwaga, otyłość, niedowaga, dna moczanowa, choroba wrzodowa, refluks żołądkowo-przełykowy, nieżyt żołądka, choroby zapalne jelit, zespół jelita nadwrażliwego, choroby wątroby, trzustki i nerek, kamica żółciowa, nowotwory itd.

Podstawą leczenia schorzeń układu pokarmowego oraz zaburzeń żywienia jest szczegółowy wywiad dotyczący trybu życia oraz odżywiania się pacjentów. Na tej podstawie i w oparciu o zlecone badania, takie jak analiza składu ciała i badania laboratoryjne, nasi specjaliści poszukują najbardziej optymalnych metod leczenia oraz układają indywidualne plany diety, uwzględniające ograniczenia i potrzeby pacjentów, wynikające z ich stanu zdrowia, wieku czy płci.

Zarezerwuj wizytę u lekarza

Terminy konsultacji lekarskich w przychodniach Centrum Medycznego Salus w Kłodzku, Nowej Rudzie, Dusznikach-Zdroju i Bożkowie można rezerwować przez internet, w aplikacji mobilnej, telefonicznie lub osobiście w placówkach.

Posiadasz prywatne ubezpieczenie medyczne?

Zapraszamy do Centrum Medycznego Salus! Jesteśmy partnerem najważniejszych operatorów medycznych i firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Dzięki temu możesz w ramach swojego abonamentu/pakietu medycznego szybko, łatwo i wygodnie we wszystkich naszych przychodniach skorzystać z pomocy lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy specjalistów oraz wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także zgłosić się na fizjoterapię w centrum rehabilitacji lub poddać się zabiegowi w oddziale szpitalnym.