Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIKonsultacje podologiczne

Konsultacje i zabiegi podologiczne

Podologia, która stanowi pomost pomiędzy kosmetologicznymi a medycznymi metodami rozwiązywania rozmaitych problemów ze stopami, to w krajach zachodnich zawód o ugruntowanej już pozycji, cieszący się dużą popularnością i zaufaniem pacjentów. Doświadczony i posiadający wszechstronne przygotowanie zawodowe podolog, chociaż nie jest lekarzem, może skutecznie pomóc w usunięciu szeregu dokuczliwych i bolesnych dolegliwości, aby przywrócić stopom sprawność, zdrowie i piękny wygląd.

Dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Podologicznego, profesja ta w styczniu 2015 roku została wpisana do rejestru zawodów. W definicji zawodu podologa napisano, że to osoba, która „zajmuje się samodzielnym rozpoznawaniem zmian patologicznych w obrębie kończyn dolnych i ich przyczyn”. Do podologa można więc zgłosić się z niemal każdym problemem dotyczącym stóp – wiele z nich będzie w stanie rozwiązać w swoim gabinecie, a w przypadku tych, które będą wymagać interwencji lekarskiej czy chirurgicznej, wskaże pacjentowi specjalistę, do którego należy się udać. W Centrum Estetyki Salus w Kłodzku podolog ma możliwość współpracy z lekarzami wielu różnych specjalizacji: ortopedami, chirurgami, dermatologami, diabetologami, flebologami i innymi, co ułatwia i przyspiesza terapię nawet skomplikowanych przypadków.

Do podologa warto wybrać się z takimi dolegliwościami, jak:
› wrastające paznokcie
› grzybica paznokci
› odciski, modzele i nagniotki
› kurzajki
› zrogowaciała i pękająca skóra
› zmiany kształtu lub struktury paznokci
› uszkodzenia paznokci wymagające ich rekonstrukcji
› nadpotliwość stóp
› deformacje stop, np. halluks, płaskostopie
› dolegliwości związane z podeszłym wiekiem
› stopa cukrzycowa.

Podolog zajmuje się również profesjonalną pielęgnacją paznokci (tzw. pedicure leczniczy, z którego chętnie korzystają kobiety w ciąży i seniorzy, którym stan mają kłopoty z poruszaniem się, schylaniem itp., oraz zawodnicy i amatorzy takich dyscyplin sportu, jak piłka nożna, koszykówka, kolarstwo, narciarstwo itd.), masażem stóp, zakładaniem opatrunków oraz profilaktyką i diagnozowaniem schorzeń stóp.

Wizyta u podolga przypomina konsultacje w gabinecie lekarskim. Rozpoczyna się wywiadem, podczas którego specjalista zapoznaje się z problemem, a także trybem życia i pracy, aktualnym stanem zdrowia oraz przebytymi chorobami i kontuzjami pacjentów. Później przeprowadza badania pozwalające precyzyjnie ocenić stan stóp, wykonuje odpowiednie zabiegi i w razie potrzeby zakłada korygujące defomacje władki zwane ortozami. Na koniec ustala z pacjentem terminy wizyt kontrolnych lub kolejnych zabiegów oraz w razie potrzeby kieruje pacjenta na konsultacje lekarskie.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych